AMATOR BALIKCININ ILK YAZILI ORKINOS AVI

Amatör Balıkçının ilk Yazılı Orkinos Avı :

AMATOR BALIKCININ ILK YAZILI ORKINOS AVI

Büyük balık avına merak salan pek çok amatör balıkçı Adrasan’a gelmektedir. 2003 senesinden beri düzenlemekte olduğumuz büyük balık avı turları pek çok amatör balıkçıyı Adrasan’a çekmektedir. Adrasan uzun bir zamandır büyük balık avıyla anılmaya başlamıştır. Pek çok amatör balıkçı büyük balık özlemine kapılınca internette araştırma yapar. Bu araştırmada ilk olarak Adrasan ismiyle karşılaşır. İlk soru “Adrasan nerededir?” olur. Adrasan Antalya’nın ilçesi olan Kumluca’ya bağlı bir köydür. Bir sahil köyüdür.

AMATOR BALIKCININ ILK YAZILI ORKINOS AVI

Adrasan’da avlanan balık avı videolarını seyredip, web sitemizi ziyaret eden konuklarımız hemen telefonlarımızı çevirerek rezervasyon yaptırırlar. Sonrasında balık avı tur günü dört gözle beklenir. Özellikle bir tanıdığından tavsiye alarak turlarımıza katılmışsa, acaba biz de onlar gibi büyük balık avı yapabilecek miyiz?” düşünceleri ile tura katılırlar. Tabi bu soruların tek cevabı vardır. “KISMET”.

AMATOR BALIKCININ ILK YAZILI ORKINOS AVI

Kısmet kelimesi, balık avında RASTGELE olarak tarif edilir. Bu tarif çok doğrudur. Biz bütün bilgi ve tecrübemizle balık avı yaparız. Ama oltaya atlayacak balık rastgeledir. Eğer balık oltaya atlamazsa ne yaparsanız yapın balığın atlamasını sağlayamazsınız. Ama bu tanımlamadan vazgeçin anlamı çıkmaz. Sadece balığı ikna etmek için doğru denemeyi yapmadığınız anlamı çıkar.

Denemeler sonunda başarı elde edilmesi, her zaman aynı yöntemle başarı elde edileceği anlamına da gelmez. Sonraki gün o yöntem işe yaramazsa, kaldığımız yerden denemelere devam ederiz. Yeni yöntemler bulmak çabalarız.

Öğrendikçe, öğrenilmesi gereken daha çok şey olduğunu öğreniriz.

Ne kadar çok yöntem bulursanız o kadar tecrübeli olursunuz. Yani yılmadan yorulmadan yeni şeyler düşünerek denemeye devam etmek gerekir. Sonsuz denemeler ve tecrübeler sonucunda fark ederiz ki, aslında öğrendikçe cehaletimizin boyutu ortaya çıkar. Öğrendikçe, öğrenilmesi gerekenin karşılığında bir arpa boyu yol almadığımızı fark ederiz. Bu durum kişiyi olgunlaştırır. Kişi de tevazu hakim olur.

AMATOR BALIKCININ ILK YAZILI ORKINOS AVI

Bu balık avında da amatör balıkçı arkadaşlarımız büyük balık avı yapmak için çıktıkları bu turda bu duyguları yaşayarak tecrübe ettiler. İlk Yazılı Orkinos oltalarına vurduğunda çok heyecanlandılar. Hem ilk balık olması dolayısıyla, hem de daha sonra daha büyük balık avı yapma ihtimalleri çoğaldığı için çok heyecanlandılar. Hakları da vardı. Büyük balık avı için yemlik balık avı yapılması zorunluydu. Canlı veya taze yemlik balık olmadan büyük balık avı hayaldi. Oysa artık yemlik balığımız vardı.

Amatör Balıkçının ilk Yazılı Orkinos Avı

Büyük Balık Avında Öğrenilenin Videosu: https://youtu.be/CLRH0HoDyqw

Amatör Balıkçının ilk Yazılı Orkinos Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.