BUGUN KISMETTE LAMBUKA AVI YAPMAK VARMIS

Bugün Kısmette Lambuka Avı Yapmak Varmış :

Adrasan Sahilinin sol tarafında buluşup, tekneye bindik. Adrasan Koyu içinde Akya avı için yemlik Palamut avı yapmaya başladık. Hemen iki tane yemlik Palamut oltalarımıza takıldı. Daha sonra, oltamıza takılan iki Palamut’u da kaçırdık. Sulu Ada yolunda yemlik Palamut avı yapabilmek umuduyla, yönümüzü Sulu Adaya çevirdik.

BUGUN KISMETTE LAMBUKA AVI YAPMAK VARMIS

Sulu Adanın her yerinde Palamut ve Lambuka oynakları vardı. Bir süre yemlik Palamut avı için adanın etrafında dolaştık. Her ne yaptıysak Palamut avlayamadık. Fazla oyalanmadan  Akya avına başlamaya karar vererek, adanın açığına çıktık. Yemli dip oltalarımız hazır olunca, Akya avı için adaya doğru yaklaşmaya başladık. Adanın boğaz kısmına doğru yaklaşırken, oltalarda ufak ufak hareketlenmeler oldu. Kontrol etmek için oltaları çektik. Maalesef, sabahtan beri uğraşıp avladığımız Palamutlar, Balon Balıklarına yem olmuştu. Akya takımlarını toplayıp Adrasan’a doğru dönüşe geçtik.

LAMBUKA AVI

BUGUN KISMETTE LAMBUKA AVI YAPMAK VARMIS

Adrasan’a dönerken yüzey sırtısı yaptık. Hurma Koyunun ilerisindeki burna ulaştığımızda kalomalar hızla boşalmaya başladı. Arkamızda balıklar suyun yüzüne atlamaya başlamıştı. Avladığımız balığın, Lambuka olduğunu anladık. Arkadaşlardan oltalarını hızla toplamasını istedim. Oltalar toplanırken, arkamızda başka balıklarda suyun yüzüne atlamaya başlamıştı. Anlaşılan hepimizin oltasına Lambuka takılmıştı.  Arkadaşlar oltalarını topladıklarında, her ikisinin rapalasında da birer Lambuka vardı. Hemen Lambukaları rapalalardan çıkardık. Tekrar aynı yeri çektik. Geri dönerken aynı yerde tekrar Lambukalar oltaları doldurdu. Tekneyi durdurup oltaları toplamaya başladık. Bir Lambuka avı daha yapmıştık.

BUGUN KISMETTE LAMBUKA AVI YAPMAK VARMIS

Lambuka dönemi genellikle, 15 Temmuz da başlar, 05 Eylül gibi sona erer. İlk gelen Lambukalar küçük boylardadır. Geçen haftalar içinde, yeni gelen sürülerde boylar büyümeye başlar, eylül ayında 60 – 80 cm civarını bulur. 05 Eylülden sonra kıyılarda, büyük ve yoğun sürü geçişleri sona erer. Açık denizden büyük boyların geçişi devam eder. Havaların sert olduğu anlarda, zaman zaman kıyı yaparlar. Kıyı yaklaştıkları bu anlarda, av verebilirler. Büyük boylar, büyük sürüler oluşturmaz.

Yemli dip sırtısı ile ilgili detaylı bilgi için, ilgili link; https://www.adrasanbalik.com/dp-sirtisi/.html

Lambuka Avı Videosu

Akya Oltasıyla Lambuka Avı Videosu: https://www.dailymotion.com/embed/xgxzfh

Bugün Kısmette Lambuka Avı Yapmak Varmış

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.