BUGUNKU BALIK AVI SEVINCIMIZIN KAYNAGI YAZILI ORKINOSLAR OLDU

Bugünkü Balık Avı Sevincimizin Kaynağı Yazılı Orkinoslar Oldu :

Yazılı Orkinos Avı

Bugün sabah erkenden Adrasan Sahilinde buluşarak, Akya avı için denize açıldık. 7 cm yüzey rapalalarıyla Akya avı için yemlik Palamut’a sırtı çekmeye başladık. Adrasan Koyu içinde dolaşırken, önce benim oltanın kaloması boşalmaya başladı. Tekneyi durdurup oltaları çekmeye başladığımızda aklıma “burada Palamut çekiyorsak, mutlaka Akya olmalı” düşüncesi geçti. Ben oltayı çekerken, diğer arkadaşlar “bize de geldi” diyordu. Oltaları çektiğimizde, bende tüylü Palamut çaparisi ve rapala olduğu için iki tane yemlik Palamut gelmişti. Diğer arkadaşların rapalalarında da, birer Palamut vardı. Bir anda teknede, dört tane yemlik Palamut olmuştu. Artık, Sulu Ada istikametine hızla gidebilirdik.

BUGUNKU BALIK AVI SEVINCIMIZIN KAYNAGI YAZILI ORKINOSLAR OLDU

Sulu Adaya giderken yolda Lambuka avı yaptık. Sulu Adada bir tane Tombik yakaladık. Sonra Akya avı için Akya oltalarını hazırlayıp Akya avına başladık. Çok geçmeden Kaloma boşalmaya başladı. Heyecanla Akya mücadelesi devam ederken bir ara oltayı kontrol ettiğimde Akya’nın dipteki taşlara oltayı dolaştırdığını fark ettik. On dakikalık kurtarma operasyonu sonuç vermeyince, olta taşlara sürterek koptu.

BUGUNKU BALIK AVI SEVINCIMIZIN KAYNAGI YAZILI ORKINOSLAR OLDU

Akya’yı kaçırdıktan sonra yüzey takımlarını denize bıraktık. Adrasan yönünde dönüşe geçtik. Amacımız hiç olmazsa Adrasan yolunda bir büyük Akya avı yapabilmekti. Genellikle Sulu ada çevresi ve karşı kıyı arasında her yerde Akya avı yapma ihtimali vardı.

Hurmaya yanaşırken,  3,5 kg civarı bir Yazılı Orkinos Avlamıştık. Kaçan Akya’dan sonra, arkadaşlar 3,5 kg Yazılı Orkinos’a şükretmeye başlamışlardı. Hayatlarının en büyük balığını kaçırdıktan sonra, bir başka en büyük balığını tekneye almışlardı. Yazılı Orkinos avının video ve resimleri çekildikten sonra, yüzey rapalalarını denize bırakarak, yolumuza devam ettik. Hacivat Burnunu geçtikten bir süre sonra, Ali beyin kaloma yine hızla boşalmaya başladı. Bu da, büyük bir Yazılı Orkinosa benziyordu. Ali bey sakin bir şekilde bu balığı da çekti. Bu Yazılı Orkinos da 3 kg civarı bir balıktı. Teknede keyifler iyice yerine gelmişti. Ben sık sık hatırlatmasam, kaçan Akya’yı bile unutmaya başlamıştık.

AKYA AVI

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/k8NUCMudNi4

Bugünkü Balık Avı Sevincimizin Kaynağı Yazılı Orkinoslar Oldu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.