BUYUK BALIGIN STRATEJIK MUCADELESINE GUZEL BIR ORNEK

Büyük Balığın Stratejik Mücadelesine Güzel Bir Örnek :

BUYUK BALIGIN STRATEJIK MUCADELESINE GUZEL BIR ORNEK

Armağan, aylar öncesinden balık avı turu için rezervasyon yaptırmıştı. Hasretle, bu günü bekliyorlardı. Bu turun bir özelliği, Armağan bu tura, babası ile katılacaktı. Onunda, büyük balık avı yapmasını arzuluyordu.

BUYUK BALIGIN STRATEJIK MUCADELESINE GUZEL BIR ORNEK

Balık avı turuna saat 15.30 da Adrasan Sahilinde buluşarak başladık. Yönümüz Sulu Ada istikametiydi. Hurmadan, Sulu Adaya geçmeye başlamıştık. Fevzi beyin kaloma hızla boşalmaya başladı. Fevzi beyden oltasını acele etmeden sarmasını, kaloma ayarına kat’iyen dokunmamasını ve hiç boşluk vermemesini istedim. Armağan ile oltalarımızı hızla toplayıp Fevzi beye yardım edebilir duruma geldik.

Fevzi bey sakin bir şekilde oltayı sararak balığı tekneye yaklaştırmaya çalışıyordu. Yazılı Orkinos olduğunu düşündüğümüz balık da tekneye doğru yüzüyordu. İlk anda çok sert bastığı için balığın büyük olduğundan emindik. Yazılı Orkinos’un tekneye doğru yüzmesinin atlatıcı bir durum olduğunu fark ettim. Fevzi bey Yazılı Orkinos’u tekneye yaklaştırdığında oltayı ondan istedim.

Tekneye Kadar Kolayca Gelen Balığın Bizi Kandırmasına İzin Vermedik

Yazılı Orkinos su üstü yapana kadar sakin bir şekilde tekneye yaklaştı. Balığı çok net bir şekilde görebiliyordum. Balık, 3 kg üstü bir Yazılı Orkinos’tu. Daha önceki tecrübelerimden, balığın tekne yanında mücadele edeceğini biliyordum. Balığın teknenin etrafında dönmesine izin verdim. Çok diriydi. Bunu yapmayıp tekneye almaya kalksam, bir fırsatını bekleyip en ufak boşluk olduğunda hızla basarak kendini kurtarmayı deneyecekti.

BUYUK BALIGIN STRATEJIK MUCADELESINE GUZEL BIR ORNEK

Yazılı Orkinos bütün ihtişamıyla teknenin etrafında saat yelkovanının istikamette dönüyordu.  Bazen kısa mesafeli dalmayı deniyor. Misina biraz gerilince tekrar yüzeye geliyordu. Tam anlamıyla fırsat kolluyor gibiydi.

Bu şekilde 5 -10 dakika kadar mücadele ettik. Yazılı Orkinos yorulmaya başlayıp saat yelkovanının tersi yönde dönmeye başlamıştı. Bu bize balığın verdiği “yoruldum” işaretiydi.

Kalomayı gevşeterek çıkrık oltayı Armağan’a verdim. Takımı elle çekmeye başladım. Yazılı Orkinos teknenin yanına geldiğinde kuyruğundan tutarak tekneye almaya çalıştığım. İlk birkaç denemede elimden kurtulmayı başardı. Dördüncü denemede balığa hakim oldum. Hemen tekneye aldım.

Tekneye almayı başardığımız Yazılı Orkinos 3,5 kg dı. Fevzi bey, bu Yazılı Orkinos avıyla Türkiye denizlerinde avladığı en büyük balık avını yapmıştı. Teknede büyük bir sevinç vardı.

BUYUK BALIK AVI

Baba ve Oğlun Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/xZ304CzkGCw

Büyük Balığın Stratejik Mücadelesine Güzel Bir Örnek

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.