BUYUK BALIK HAYALI KURANLAR NELERI MERAK EDER

Büyük Balık Hayali Kuranlar Neleri Merak Eder :

Büyük balık kavramı insandan insana farklılık arz eder. Kimisi için bir kiloluk bir balık büyük balıkken, kimisi için on kiloluk bir balık büyük balıktır. Büyük balık avında ustalaşmış birisi için ise elli kiloluk bir balık büyük balıktır.

BUYUK BALIK HAYALI KURANLAR NELERI MERAK EDER

Balığın büyüklüğüne bağlı olarak kurulan hayaller değişim göstermektedir. Balık büyüdükçe detaylar fazlalaşmaktadır. Genel olarak büyük balık avı hayali kurarken insanlar neleri meral eder:

 • Büyük balık avı nerede yapılabilir?
 • Büyük balık avı yapmakta bize yardımcı olabilecek kimseler var mıdır?
 • Büyük balık avı için ne tür hazırlıklar yapmak gerekir?
 • Büyük balık oltaya asıldığında nasıl çeker?
 • Büyük balık oltayı elimizden alıp gider mi?
 • Büyük balıkla nasıl mücadele edilir?
 • Büyük balık tekneye nasıl alınır?
BUYUK BALIK HAYALI KURANLAR NELERI MERAK EDER

Büyük Balık Avı Nerede Yapılabilir

Büyük balık avı ülkemizdeki bütün denizlerde, göl ve nehirlerde yapılabilir.

BUYUK BALIK HAYALI KURANLAR NELERI MERAK EDER

Büyük Balık Avı Yapmakta Bize Yardımcı Olabilecek Kimseler Var Mıdır

Büyük balık avı ülkemizde çok yaygın olarak yapılan bir tur şekli değildir. Umarız gelecek senelerde bu av şekli yaygınlaşır. Büyük balık avı yaygınlaştıkça, ülke balık stoklarımızda ciddi artışlar olacaktır. Çünkü büyük balık av insanın gözünü, gönlünü ve karnını daha az sayıda avlanmakla doyurabilir. Büyük balık avına yönelindiğinde ufaklara büyüme fırsatı tanınır. Ayrıca avlanan balık sayıca azaldıkça denizde kalan balıklar daha hızlı çoğalır ve büyür.

BUYUK BALIK HAYALI KURANLAR NELERI MERAK EDER

Büyük Balık Avı İçin Ne Tür Hazırlıklar Yapmak Gerekir

Yüzey veya dip sırtısı için çıkrık olta, jig avı için jig oltası hazırlanmalıdır. Bu takımlarda kullanılacak suni veya gerçek yemler hazırlanır. Yemi denizden avlayacaksanız uygun takım ve suni yemler hazırlanır.

BUYUK BALIK HAYALI KURANLAR NELERI MERAK EDER

Büyük balık avına yeni başlayacak olanların bu malzemeleri neye göre tedarik edeceklerini bilemeyeceklerini düşünerek biz hazırda bulundururuz. Katılımcıdan sadece sarf olan birkaç malzemeyi isteriz. Katılacağınız turda malzeme yoksa malzeme için çok iyi araştırma yapıp tedarik etmek gerekir.

BUYUK BALIK HAYALI KURANLAR NELERI MERAK EDER

Büyük Balık Oltaya Asıldığında Nasıl Çeker

Balık büyüklüğüne bağlı olarak çok çeker. Balık büyüdükçe vuruş şiddeti arttığı gibi, çekiş hızı da artar. Kimi balık aşağı doğru inerken, kimi balıkta yatay çeker. Aşağı doğru çekenlerde derinlik ölçütken, yatay olarak çekenler için mücadele edecek misina miktarı fazla olması gerekir. Misina miktarı arttıkça çıkrık makinenin ebadı da büyür.

BUYUK BALIK HAYALI KURANLAR NELERI MERAK EDER

Büyük Balık Oltayı Elimizden Alıp Gider Mi

Büyük balık avı KALOMA bilgisi olmadan çekilemez. Kaloma kelime anlamı olarak; bırakmak, gevşetmek anlamlarına gelir. Kaloma, oltayı denize saldıktan hemen sonra balığın çekme gücüne göre ayarlanır. Balık çekmeye başladığında kaloma boşalmaya başlar. Bu sayede balık oltayı elinizden alıp gidemez.

Büyük Balıkla Nasıl Mücadele Edilir

Büyük balıkla acele etmeden sakin ve kararlı bir şekilde mücadele edilir. Balık oltaya asılıp kalomayı boşaltmaya başladığında kaloma asla sıkılmaz. Önceden ayarlanan kaloma gücüne bağlı kalarak mücadele edilir. İlk anda balığın kalomayı boşaltması çok normaldir. Bırakın kalomayı boşaltsın ve yorulsun. Balığı avladığınız yer taşlık ve derin değilse, açık suya doğru ağır yolla gitmekte fayda vardır. Bu şekilde hem balığın dalmasını, hem de basıp gitmesini engellemiş olursunuz. Balık ilk birkaç basıştan sonra sizinle gelmeye razı olur. Bu andan sonra mücadele üstünlüğü size geçer.

Büyük Balık Tekneye Nasıl Alınır

Teknenin yanına iyice yorulmuş şekilde getirilen balık yanaklanarak, kuyruğundan tutularak, kakıç yardımıyla, kepçeyle, özel tutma aparatıyla vb gibi yöntemlerle alınır. Biz turlarımızda yanaklayarak veya kuyruğundan tutarak tekneye alırız.

Büyük Balık Hayali Kuranlar Neleri Meral Eder

Büyük Balık Mücadelesinin Videosuhttps://youtu.be/hLg-sJjptnA

Büyük Balık Hayali Kuranlar Neleri Merak Eder

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BUYUK BALIK HAYALI KURANLAR NELERI MERAK EDER için 2 cevap

 1. Gonul Yahsi der ki:

  Büyük balık avı niçin insanları bu kadar heyecanlandıran?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Büyük balık avı beklenilenin çok ötesinde bir etki yarattığı için çok heyecan vericidir. İnsanlar hiç beklemedikleri bir dirençle karşılaşırlar. Hazır olmadıklarında balık oltayı koparıp gider. Geriye ahlar, vahlar kalır. Uygun donanım ve tecrübeli bir rehber eşliğinde mücadele edildiğinde başarı çok büyük bir ihtimaldir. Böyle bir başarı insanı çok geliştirir ve yeni arayışlara sevk eder. Bu o insan için büyük bir gelişim sürecinin önünü açar.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.