BUYUK BALIK KISMETIMIZ ACILDI

Büyük Balık Kısmetimiz Açıldı :

BUYUK BALIK KISMETIMIZ ACILDI

Büyük balık avını öğrenme ve kısmet olursa bu avı yapmak isteyerek balık avı turlarımıza katılmışlardı. Bir önceki gün yaşadıkları büyük balık avı tecrübesinden sonra “büyük balık kısmetimiz açıldı” diyorlardı. Bugün bu avda öğrendiklerini yeni bir av yaparak pekiştirmek istiyorlardı.

BUYUK BALIK KISMETIMIZ ACILDI

Her zaman olduğu gibi balık avı yemlik avıyla başladı. Bir gün öğrendikleri bilgiler ve uygulamalardan sonra bugüne tecrübeli olarak başlıyorlardı. Nasıl yapılacağı stresi olmayınca gün daha keyifli başladı. Çaylar içilip, yemlik balık avı yapılarak büyük balık avına başlayacağımız meraya doğru yol aldık. Umutlar büyümüş artık dünkü balıktan daha büyük bir balık avı yapmak istiyorduk. Bunun üzerine yapılan sohbetlerle Pırasalı Adanın açığında Akya oltasının hazırlığına başladık.

BUYUK BALIK KISMETIMIZ ACILDI

Balık avında tereddütler ne kadar azalırsa balık avı şansı o kadar artar. Bu avda da bunu görme şansımız oldu. Bir gün önce aldığımız büyük balıktan sonra yeni günde daha büyüğünü istemek normal geliyordu. Bu büyük balık avının psikolojisinde olan bir güdüdür. İçimizdeki rahatlıkla bunu da başaracağımıza gönülden inanıyorduk.

BUYUK BALIK KISMETIMIZ ACILDI

Büyük Balık İçin Oltayı Suya Bıraktık

Akya oltasını berrak suların mavi derinliklerine bıraktık. Sonra yavaş yolla adanın boğaz kısmında dolaşmaya başladık. Bu sefer Akya bizi hiç bekletmedi. Kaloma, gemi azıya almış bir şekilde boşalmaya başladı. Hemen tekneyi Adrasan Koyunun açığına doğru almaya başladık. Bu arada arkadaşlar oltayı sarmaya çalışıyordu. Ama sarmak ne mümkündü. Sonrasında Akya şoka girdi ve birkaç dakika mücadele gücü azaldı. Fırsat bu fırsat deyip balığı tekneye yaklaştırmaya başladık. Bir iki dakika sonra balık şoktan çıkınca tekrar oltayı mavi derinliklere doğru çekmeye başladı. Artık altımız derin olduğu için çok tasalanmadan mücadeleye devam ettik.

Artık arkadaşlar ikinci balığın çekiş gücüne bakarak daha büyük olduğunu anlayabiliyordu. Mücadele her iki arkadaşı da kendinden geçirmişti. Dünkü avın üstüne bu av da eklenince keyiflerine diyecek yoktu. Bu balığı tekneye alınca “büyük balık kısmetimiz açıldı” dediler. Balık avından tam anlamıyla tatmin olmuşlardı. Hiç bu kadarını ummamışlardı. Şimdiden gelecek senenin planlarını yapmaya başlamışlardı.

İlk Akya Avı Videosuhttps://dai.ly/x27nszj

Büyük Balık Kısmetimiz Açıldı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.