BUYUK BALIKLAR MUCADELE ETMEDEN TEKNEYE ALINAMAZ

Büyük Balıklar Mücadele Etmeden Tekneye Alınamaz :

Bazı büyük balıklar aynı boydaki diğerlerinden daha fazla mücadeleci olurlar. Bu balıklarla mücadele zorlu olur. Avcı ciddi anlamda yorulur. Büyük balıkla mücadeleyi sonuna kadar yaşar. Ama oltaya takılan balık ne kadar mücadeleci olursa avın keyfi de o kadar fazla olur. Mücadele sonrası hafızamızda çok güzel bir av anısı olarak yerini alır. Bu balık avımızda öyle oldu. Oltamıza takılan Akya 9 Kg olmasına karşılık, 10 Kg üstü bir büyük balık gibi mücadele etti. Mücadele boyunca balığın 10 Kg üstü bir balık olduğunu düşündük.

BUYUK BALIKLAR MUCADELE ETMEDEN TEKNEYE ALINAMAZ

Baba Oğlun Büyük Balık Macerası

Sabah erkenden Adrasan Sahilinde buluştuk. Tekneye binen avcılarımız oldukça heyecanlıydı. Beraberce güzel bir büyük balık avı yapmak istiyorlardı. Daha tekneye binerken bu heyecanları bana da yansıdı. Tura başlarken balık avına gelen arkadaşlarda görmek istediğim bu ruh halidir. Bu ruh hali bana balık yakalıyacağız hissini verir. Böyle durumlarda genellikle büyük balıkla karaya döneriz.

BUYUK BALIKLAR MUCADELE ETMEDEN TEKNEYE ALINAMAZ

Yem Balığı İçin Yüzey Sırtısı Çektik

Yem balığı avına başlamadan önce arkadaşlara ufak bir eğitim verdim. Bu eğitim çıkrık makineli olta nasıl kullanılır, olta nasıl salınır ve çekilir konularını kapsıyordu. Bu eğitimi her zaman uygulamalı olarak veririm. Avımızın emniyetli, sağlıklı ve keyifli geçmesi için bu eğitim şarttır. Yem balığı avı boyunca anlatılanların her aşamasını uygularız. Böylece kaloma mantığını ve çıkrık makineyi verimli kullanmayı öğreniriz. Bu şekilde büyük balık avı için olabildiğince hazır olmaya çalışırız. Çünkü büyük balık oltaya atladığında en ufak hatamızı affetmez. Hemen manevrasını yaparak oltadan kurtulmak konusunda uzmandır.

BUYUK BALIKLAR MUCADELE ETMEDEN TEKNEYE ALINAMAZ

Büyük Balık Avımız Başlıyor 

Yem balığı avımızı tamamlayınca hemen büyük balık avına geçtik. Son aldığımız canlı yemle Akya Oltasını hazırladık. Canlı yemle büyük balık avına başladık. Ama canlı yemi büyük bir balığa kaptırdık. Bunun üzerine elimizdeki ölü yemle Akya Oltasını hazırladık. Yem olarak güzel bir Tombik kullandık. Bu kadar parlak bir yeme neredeyse büyük balığın gelmemesine imkan yoktu. Öyle de oldu.

BUYUK BALIKLAR MUCADELE ETMEDEN TEKNEYE ALINAMAZ

Tuzla Adalarının açığını çekerken kaloma boşalmaya başladı. Artık büyük balık oltamızdaydı. Mücadele başladı. Herkes sırayla balıkla mücadele etti. Oltadaki Akya 10 Kg üstü bir balık gibi mücadele ediyordu. Büyük balık avında balık ne kadar mücadeleci olursa avımız o kadar keyifli olur. Biz de mücadelemizi keyifle sürdürdük. Biz oltayı sardıkça balık daha fazlasını çekerek boşaltıyordu. Kaloma sesi hepimizi mest ediyordu.

Mücadelenin başında kalomanın uzun uzun akması Emir’i umutsuzluğa sevk etti. Ama mücadele bu şekilde devam ettikçe o da balığı yormadan tekneye alınamayacağını öğrendi. Sonunda o da mücadeleden keyif almaya başladı.

Nihayet balık teknenin altında gözüktü. Dikkatlice tekneye aldık. Arkadaşlarımız gelen balığın büyüklüğü karşısında şoka girmişlerdi. Uzun bir süre bir şey demeden balığı seyre daldılar. Şimdiye kadar sadece ufak balık avı yapmışlardı. Bu kadar büyük bir balığı tekneye almak onlar için inanılması zor bir avdı. Ama bu avı onlar başarmışlardı. Böyle bir başarıyı hazmetmek o kadar da kolay değildi.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/iLygROUuFO0

Büyük Balıklar Mücadele Etmeden Tekneye Alınamaz

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.