PANDEMI DONEMINDE BUYUK BALIKLA MORAL BULDUK

Pandemi Döneminde Büyük Balıkla Moral Bulduk :

PANDEMI DONEMINDE BUYUK BALIKLA MORAL BULDUK

Pandemi ile insanlık normal yaşantısında ilk defa bu kadar kısıtlamaya tabi olmak zorunda kaldı. Sağlık için gerekli olan bu kısıtlamalar hepimizin alışamadığı bir süreç oldu. Bir süre denize çıkılmamıza bile izin verilmedi. Bu durum bizim gibi deniz tutkunları için zor oldu. Bir ara tek başıma bile olsa denize çıkmaya razı olmaya başlamıştım. Daha sonra bir kişi ile denize ve balık avına çıkılmasına izin verildi. Buna bile çok sevindik. Bir süre tek kişi ile balık avına çıktık. Sonra iki kişi ile çıkmaya başladık. Her şeye rağmen sağlıklı ve bereketli bir sezon geçirdik.

PANDEMI DONEMINDE BUYUK BALIKLA MORAL BULDUK

Kısıtlamalardan Sıkılan Arkadaşların Balık Avı

Kısıtlamalar kaldırılınca pek çok arkadaş İstanbul’dan adeta kaçarcasına Antalya’ya geldi. Antalya’ya gelince de “balık avına çıkmadan olmaz” diyerek bizi aradılar. Bu sene en çok da baba ve oğul olarak balık avına katıldılar. Baba ve oğulların avları genellikle çok verimli geçti. Bu seye de gelecek için pek çok bilinçli amatör balıkçının yetişmesine katkıda bulunduk. Çocukların balık avına büyük balık avlayarak başlaması pek çok şeyi daha üst boyuttan algılamasını sağlamaktadır. Onlar balığı et olarak değil, çok değerli bir canlı olarak görmeyi öğrendi. Bu düşünceyle balığın yaşadığı denizin ne kadar önemli ve değerli olduğunu fark ettiler.

PANDEMI DONEMINDE BUYUK BALIKLA MORAL BULDUK

Balık avına yetişkinlerde geldi. Bu tura devamlı her sene gelen bir arkadaşımız kendi arkadaşı ile katıldı. Yeni arkadaşımız ilk defa büyük balık avı yapacaktı. Devamlı gelen arkadaşımız ona mihmandarlık yapıyordu. Kendisi daha önceden pek çok kez büyük balık avı yapmıştı. Şimdi onun da bu heyecanı, keyfi tatmasını istiyordu.

Balık Avı Yem Balığı İle Başladı

Bu pandemi döneminde arkadaşlarımıza yem balığı avı yapmak bile çok iyi moral olmuştu. Artık büyük balık avına başlama zamanı gelmişti. Önce canlı yemle başladık. Ama bir türlü Balon Balıklarından yakamızı kurtaramadık. Sırayla her taktığımız yem balığını yediler. Artık son yem balığına kalmıştık. Son çare onunla Akya Oltasını hazırladık.

PANDEMI DONEMINDE BUYUK BALIKLA MORAL BULDUK

Umutların Azaldığı Dönemde Av Motivasyonu

Devamlı balık avı turlarımıza gelen arkadaşımız büyük balık avında tecrübeli olduğu için moralini hiç bozmuyordu. “Kısmette varsa alırız abi” modundaydı. Bende ona destek verince yeni arkadaşımızda yeniden ava motive oldu. Oltayı salıp meraya yaklaşırken kaloma boşalmaya başladı. Büyük balık son yemde oltaya atladı. Yeni arkadaşımız ilk büyük balık mücadelesi ile tanışmış oldu. Mücadele sertleştikçe büyük balık avının videolarda gözüktüğü gibi kolay olmadığını söylüyordu. Zaten bir süre sonra balıkla mücadeleden yorulunca oltayı devamlı tura gelen arkadaşa verdi. O olta takımı tekneye kadar çekti. Sonra takımı çekmesi için onu çağırdı. O da takımı çekti. Takımı çekerken de büyük balığın tekneye doğru yükselişini seyretti. Bu keyfi yaşamak bile büyük balık avına katılmak için yeterliydi.

Balık teknenin yanına gelince, kafasını sudan çıkarmadan hızlıca tekneye aldık. Balık su yüzüne geldiğinde kafası sudan çıkarıldığında hemen kurtulmak için sert kafa vuruşları yapmaya başlar. Zaten suyun yüzüne geldiğinde nasıl mücadele ettiği videoda da gözüküyor. Bu mücadele balığın son anda kendini kancadan kurtarıp kaçması ile sonuçlanabilir. Bu yüzden balığın kafasının sudan çıkarılmasını istemem. Neyse Akya’yı kuyruğundan tutarak tekneye alınca herkes çok mutlu oldu. Yeni arkadaşımız bu av sayesinde büyük balık avı hakkında pek çok şey öğrenmiş oldu.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/B_ZiaB21EUw

Pandemi Döneminde Büyük Balıkla Moral Bulduk

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.