BUYUK BALIK AVLAMAYI ANTALYA ADRASANDA OGRENDIK

Büyük Balık Avlamayı Antalya Adrasanda Öğrendik :

BUYUK BALIK AVLAMAYI ANTALYA ADRASANDA OGRENDIK

Büyük balık avı konusunda bu kadar ısrarcı olmamızın sebebi Türkiye’nin balık stoklarının artmasına katkı sağlayabilmek içindir. Sloganımı da; büyük balık avına yönelelim, ufak balıklar büyüme ve çoğalma şansı elde etsinler. Ufak balıklar büyüyüp çoğalırken büyük balık miktarı da artsın. Böylece büyük balık avlamak kolaylaşsın.

Büyük balık miktarı arttığında büyük balık avı turizmi yapabiliriz. Özellikle yabancı müşteriye yönelik yapılacak balık avı turizmi ortalama konaklama gün sayımızı 90 günden, 180 – 200 güne çıkaracaktır. Bu durum ülke turizmin gelirlerinin en azından ikiye katlanması anlamına gelir.

BUYUK BALIK AVLAMAYI ANTALYA ADRASANDA OGRENDIK

Büyük Balık Avı Balık Stoklarını Nasıl Arttırır

Ekonomik verimlilik için bir ürünün olgunlaşmasının beklenmesi şarttır. Öncesinde yapılan hasat verimliliğin düşmesine sebep olur. Ufak balık avı yapılmaya devam edildikçe balık stoklarımızı verimsiz bir şekilde tükettiğimiz açıktır. Ufak balık avı yaparak sürdürülebilir avcılık yapabilmemiz mümkün değildir. Sürdürülebilir avcılık için büyük balık avına yönelmek mecburiyettir. Büyük balık avına yöneldiğimizde ufak balıklara büyüme ve çoğalma şansı verilmiş olur. Bu sayede büyük balık avı yapmak hızla kolaylaşır.

Büyük balık insanın önce gözünü sonra karnını doyurur. Gözü doyan insanların karnını doyurmak çok kolaydır. Gözü doyan insanın aç gözlü olması beklenemez. Bu sayede denizden daha az adet balık avlayarak daha geniş kitleleri devamlı olarak doyurmak mümkündür. Bu durum refah artışını beraberinde getirir.

BUYUK BALIK AVLAMAYI ANTALYA ADRASANDA OGRENDIK

İnsanları Büyük Balık Avına Yöneltmek

İnsanları büyük balık avına yöneltmenin tek yolu bu avcılığı öğretmekten geçmektedir. Bizde bu işi kendimize görev edindik. Eğer ülkemizin balık stoklarının artışına bir katkı sağlayacaksak, büyük balık avına yönelenlerin sayısının artması gerekmektedir.

Zaten amatör balıkçının en büyük hayali büyük balık avı yapabilmektir. Bizde web sitemiz ve sosyal medya paylaşımlarımız ile insanları büyük balığı öğrenmeye yöneltmeye çalışıyoruz. Yoksa insanların tek başlarına bu işi öğrenmeleri çok uzun süreçli ve çok maliyetli bir iştir. Bu süreçleri ve maliyetleri en aza indirmenin yolu her işte olduğu gibi eğitimden geçmektedir.

BUYUK BALIK AVLAMAYI ANTALYA ADRASANDA OGRENDIK

Büyük Balık Avını Öğretme Sürecimiz

Kıyıdan açıldığımızda yem balığı avıyla turumuz başlar. Yüzey sırtı takımlarını denize salarken her aşamayı bütün detaylarıyla anlatıp uygulamalı olarak gösteririz. Bu aşamada önemli olan büyük balık avında sorun yaşamamak için çıkrık makineli oltanın kullanılmasını öğretmektir. Yem balığı avı yaparken çıkrık makineli olta kullanımı ne kadar iyi öğrenilirse, büyük balık avında sorun yaşama ihtimali o kadar azalmış olur.

Yem balığı avında 2 veya 3 adet yem balığı avlarız. Son avladığımız balığı canlı yem yaparak büyük balık avına başlarız. Büyük balık avında kamışın nasıl tutulması gerektiği, balık oltaya vurduğunda nelerin yapılması gerektiği ve kaloma mantığının nasıl olması gerektiğini anlatmaya çalışırız. Bütün bu eğitim şekli her turda edindiğimiz yeni bilgilerle güncellenerek devam eder. Bu sayede turlarımıza devamlı katılanlar her turda yeni bilgileri güncelleme şansını elde ederler.

BUYUK BALIK AVLAMAYI ANTALYA ADRASANDA OGRENDIK

Büyük Balıkla Mücadele En Önemli Eğitimdir

Bu aşamayı yaşayanlar eğitimin tamamını alma şansını elde ederler. Bu aşamada yapmak istediklerimizin tamamını gösteririz. Balığı tekneye aldığımızda katılımcı arkadaşlar büyük balık avına dair her detayı görmüş olur. Ama bu durum her şeyi öğrendikleri anlamına gelmez. Çünkü balık avı bilgisinin sonu yoktur. Her av yeni bir maceradır. Her avda yeni pek çok şey öğrenilir. Bazı bilgiler daha önceki kanaatleri sil baştan değiştirecek kadar önemli olabilir. Bu tür bilgileri eğitim sürecimizin kırılma noktaları olarak değerlendiririz. Kırılma noktaları hayatımızın en keyifli anlarıdır. Her kırılma noktasında ustalığımız bir gömlek yükselir. En güzeli de öğrendiğimiz her detayı paylaşmaktır.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/k8NUCMudNi4

Büyük Balık Avlamayı Antalya Adrasanda Öğrendik

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.