HAYATINDA YAKALADIGI EN BUYUK BALIGI YEM YAPTIK

Hayatında Yakaladığı En Büyük Balığı Yem Yaptık :

Amatör balıkçıların genel olarak en büyük balığı yarım kiloyu geçmez. Yarım kilo üstü bir balık onlar için çok büyük balıktır. Ancak daha büyük balıkları yakalamaya başladıklarında büyüklük algısı değişmeye başlar. Her insan yakaladığı en büyük balığın dışındaki balıkların ne anlama geldiğini bilemez. Bu yüzden amatör balıkçının gönlünde hep daha büyük balıkların avını yapmak vardır. Bunun sebebi daha fazlasını öğrenme ve kabiliyetlerini geliştirme isteğidir.

HAYATINDA YAKALADIGI EN BUYUK BALIGI YEM YAPTIK

Balık Avında Bayanların Kısmeti Fazladır

İki arkadaş bir önceki gün çıktığımız turda 10 Kg üstü Akya avı yapmışlardı. Bugün tura kızlarını da getirmişlerdi. Vasil kızı olta tutsun diye geri çekildi. Vasil’in kızına en iyi avı yapacağını düşündüğümüz oltayı verdik. Yem balığı avımız başladı.

Hava ve deniz çok güzeldi. Keyifle sohbet ederek yüzey sırtısı çekmeye başladık. İlk balık Vasil’in kızının oltasına geldi. İkinci yem için bir süre daha dolaştık. Ama başka yem balığı yakalamak kısmet olmadı. Bunun üzerine büyük balık avına başlamaya karar verdik.

HAYATINDA YAKALADIGI EN BUYUK BALIGI YEM YAPTIK

Büyük Balık Avı İçin Akya Oltasını Hazırladık

Olta hazırlığını herkes pür dikkat seyrediyordu. Vasil’in kızı hayatının en büyük balığını yem balığı olmasının şoku ve sevinci içindeydi. Yaşadığı şokun sebebi; her insan avladığı en büyük balığı yemek ister. Yem yapılmasını kolayca kabullenemez. Ama dünkü Akya avımızı görünce neyin yakalanacağını bildiği için de sevinçliydi. Bu iki duygu arasında Akya Oltasının hazırlığına devam ettik.

HAYATINDA YAKALADIGI EN BUYUK BALIGI YEM YAPTIK

Olta hazır olunca mavi derinliklere saldık. Bir gün önce yakaladığımız 10 Kg Akya’dan biraz daha büyüğünü avlamayı istiyorduk. En fazla verim aldığımız meralarda sırtı çekerek dolaştık. Bir merada oltaya ufak vuruşlar oldu. Balon Balığı olduğu belliydi. Hızlanıp kurtulmaya çalışmamıza rağmen oltaya takıldı. Bir süre o şekilde Akya avı yaparız diye hızlanarak sırtı çektik. Ama bu yöntemde işe yaramayınca oltayı çekip Balon Balığını oltadan çıkardık.

Büyük Balık Arayışımız Yarım Balıkla Devam Etti

Şimdiye kadar yarım yemle yüzlerce Akya avı yaptık. Bu yüzden yarım yemden de çok umutluydum. Olta çekerek Adrasan yönüne doğru gittik. Gittiğimiz istikamette pek çok büyük balık avladığımız yer vardı. Ama hiçbirinde başka vuruş olmadı. En son olarak Adrasan Koyunun içini de çektik. Bu sezon başında Adrasan Konun içinde sahile 200 m mesafede 15 ve 12 metrelerde 42 ve 30 Kg iki Akya avı yapmıştım. Bugün de niçin olmasın diyerek son ana kadar olta çekmeye devam ettik. Ama bugün büyük balık kısmetimiz yokmuş.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/h1GR9bB7mr4

Hayatında Yakaladığı En Büyük Balığı Yem Yaptık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.