CANLI YEMIN AVANTAJIYLA AKYA AVLAMANIN KEYFINI YASADIK

Canlı Yemin Avantajıyla Akya Avlamanın Keyfini Yaşadık :

Canlı yem büyük balık avlama süresini kısaltır

Son yıllarda canlı yemle balık avı çok ön plana çıkmaya başladı. Canlı yem kullanmaya başladığımızdan beri daha az yem balığına ihtiyaç duyar olduk. Bu sayede zaman tasarrufu yapma şansımız da oluyor.

CANLI YEMIN AVANTAJIYLA AKYA AVLAMANIN KEYFINI YASADIK

Büyük balık avlarımız yem balığı avıyla başlıyor. Bu aşamada katılımcılar çıkrık makinenin kullanımını öğreniyorlar. Kaloma kullanım bilgileri artıyor. Av meramız civarına gelene kadar yem balığı için olta çekiyoruz. Bazen yem balığını Adrasan Koyunda alınca oltaları toplayıp av meramıza gidiyoruz. Bu şekilde büyük balık avı için daha fazla zaman kalmış oluyor. Ava erken başlayınca büyük balığı da erkenden avlama şansımız oluyor. Böylece avın keyfi daha üst düzeyde yaşanıyor. Çünkü balık avı turumuz hiç ara vermeden av yapılır hale geliyor.

CANLI YEMIN AVANTAJIYLA AKYA AVLAMANIN KEYFINI YASADIK

Canlı Yemle Büyük Balık Avına Başlıyoruz

Genellikle 2 veya 3 adet yemlik balık avı yapıyoruz. Son avladığımız balığı canlı yem yaparak büyük balık avına başlıyoruz. Canlı yemi daha hızlı çekme şansımız olduğu için av bölgesine canlı yemi çekerek de gidebiliyoruz. Av bölgesine 4 – 5 mil hızla giderken de av yapma şansımız oluyor. Bu durumda büyük balığı çok fazla aramadan avlamak mümkün oluyor. Sonrasında avın keyfini çıkarmak için daha fazla zamanımız kalıyor. Bu vakti fotoğraf, video çekerek ve balık hakkında sohbet ederek geçiriyoruz. Bu arada da dönüşe geçiyoruz.

CANLI YEMIN AVANTAJIYLA AKYA AVLAMANIN KEYFINI YASADIK

En Büyük Keyif Balığı Erkenden Almaktır

Ali Bağcı’nın katıldığı balık avı turlarında bu durumu sıkça yaşarız. Bugün de yemlik balıklar daha Adrasan Koyu içinde oltaya takıldı. O gün Pırasalı Adada av yapmayı planlamıştık. Hemen oltaları toplayıp hızla Adaya doğru yol almaya başladık. Adaya giderken kahvaltımızı yapıp sohbet ettik.

CANLI YEMIN AVANTAJIYLA AKYA AVLAMANIN KEYFINI YASADIK

Adaya yaklaşırken yavaşlayıp canlı yem için olta çektik. Oltaları suya indireli beş dakika olmadan kaloma boşalmaya başladı. Yemlik balığı dikkatlice tekneye çekerken, diğer oltayı hızla topladık. Hemen canlı yem için hazırlıkları yaptık. Canlı yemi tekneye alınca hemen Akya oltasını hazırladık. Canlı yemle beraber Akya oltasını suya bıraktık. Tekne 4 – 5 mil hızla giderken oltayı dikkatli bir şekilde saldık. Sonra hızımızı 2 – 4 mile indirip büyük balık için dolaşmaya başladık.

CANLI YEMIN AVANTAJIYLA AKYA AVLAMANIN KEYFINI YASADIK

Pırasalı Ada etrafında vuruş olmayınca Adrasan Koyuna yöneldik. Akseki açıklarına geldiğimizde kaloma şiddetle boşalmaya başladı. Büyük balığın oltaya basış şekline bakılırsa Akya oltadaydı. Hemen tekneyi biraz daha açık suya aldık. Böylece balığı taşlık bölgeden uzaklaştırmış olduk. Ayrıca bu şekilde mücadele etmek balığı daha çabuk yorar. Sonrasında tekneyi durdurduğumuzda mücadele çok yorucu olmaz.

Yorulan Oltayı Diğerine Vererek Dinlenme Şansı Buldu

Balığı her ne kadar çekerek yormuş olsak da, Akya sonuna kadar mücadele etmeden teslim olmaz. Bugünde aynen böyle oldu. Balık sonuna kadar mücadele etti. Ama bizde azimle uğraştık. Zaten balık avından beklentimiz amansız bir mücadele değil midir?

Sonunda balık teknenin altında gözüktü. Sakin bir şekilde balığı teknenin yanına yaklaştırdık. Teknenin yanına gelince hemen uzanıp tekneye aldık. Artık Akya teknedeydi. Bundan sonrası balığın keyfini yaşamaya kalıyordu.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/5ERqcM2dKOo

Canlı Yemin Avantajıyla Akya Avlamanın Keyfini Yaşadık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.