GUZEL BIR BALIK AVI GUNU OLDU

Güzel Bir Balık Avı Günü Oldu :

GUZEL BIR BALIK AVI GUNU OLDU

Sabahın ilk ışıklarıyla Adrasan Sahilinde buluşup büyük balık avı için denize açıldık. Oltaları yemlik balık avı için maviliklere bırakıp, güzel bir sohbete daldık. Sohbeti, sabah çayı ve yanımızda getirdiğimiz azığımızla şenlendirdik.

GUZEL BIR BALIK AVI GUNU OLDU

Havanın güzel olduğu günlerde büyük balık avı için genellikle Sulu Ada istikametini seçeriz. Sulu Ada istikametini seçmemizdeki en önemli etken bu bölgede daha az tekne hareketi olması ve hareket alanımızın daha geniş olmasıdır. Bu geniş alanda rahat hareket ederek balıkla karşıla çok fazla yer vardır. Sırayla balık durumuna göre belli hatları tararız. Buralarda balık alamazsak, alternatif diğer noktalara bakarız. Seçenek çokluğu ve rahat hareket imkanı avın keyifli geçmesini sağlar.

GUZEL BIR BALIK AVI GUNU OLDU

Güzel gün, güzel bir sohbetle başlamışsa ve hemen ardından da beklenenden daha büyük balıklar gelirse, hep beraber keyiflenmemiz de normaldir. Gelen balıklar büyüktü. Ama bize yemlik olacak balık lazımdı ki, Akya avı için olta çekme şansımız olabilsin. Bu yüzden hep yemlik balık arayışlarımız sürdü. Nihayetinde Yazılı Orkinosların büyüklerinden sadece yiyecek miktarda balık aldığımızdan bu balıkların olduğu yerlerde fazla oyalanmadan başka yerlerde yemlik olabilecek boylara baktık. Birçok yerde bizi heyecanlandıracak düzeyde yemlik balıkların oynağını görmemize rağmen, bir türlü oltaya gelmiyordu.

Büyük Balığı Özlemle Aradık

Akya avı yapma isteğiyle Sulu Ada çevresinde dolaşmadığımız yer kalmadı. Açık denize doğru çıkıp 200 – 300 m suyuna bile baktık. Hatta genelde bakmadığımız kara kıyıya bile baktık. Ama ufak balıklar oltamızı şenlendirmemeye kararlıydı. Sonunda zamanımızı tüketmişti. Saat 11.00 gibi yemlik balık avı yapamayınca, biz de dip rapaları ile dip sırtısı yaparak büyük balığa bakarak Adrasan Koyuna doğru dönüşe geçtik. Yol boyunca değişik hızlar deneyerek, bazen tekneyi durdurup oltaları dibe daldırıp ağır yolla dibi tarayarak büyük balığa baktık. Ama bugün kısmet bu kadarmış. Yiyecek balığımız vardı. Keyfimiz yerindeydi. Balık avı adına pek çok şey denemiş ve öğrenmiştik…

Güzel Bir Balık Avı Günü Oldu

Cennette Balık Avı Videosu:  https://youtu.be/KCSrIMm0ozk

Güzel Bir Balık Avı Günü Oldu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

GUZEL BIR BALIK AVI GUNU OLDU için 2 cevap

 1. Hüsnü Yaşar YILMAZ der ki:

  Menderes bey Merhaba,

  Sizin sayfanızı, yorumlarınızı ve görüntülerinizi 1 yıldır zevkle takip etmekteyim. 8 Ağustos’da 4 aile Adrasan’a geldik. Bir gece tatil yaptık. Adrasan’ın konumu itibariyle denizin temiz olması, tatilin rahat olması itibariyle çok hoşuma gitti. Bende gençliğimde zıpkınla ve oltayla balık avladım. Adrasan da bu hobileri gerçekleştirmek daha kolay gibi geldi. Kafamda orada yazlık şeklinde bir yer edinmek istedim. Orada yapılaşma nasıl, arsa alıp yapmak mı veya yapılmış hazır konut var mı? Bu konuda bana bilgi verebilir misiniz? Adrasan’a yine gelmek istiyorum. Gelirsem sizle tanışmak isterim.

  Selamlarımı iletir, iyi çalışmalar dilerim.

  • Menderes Yahşi der ki:

   Burada arsa alıp ev yapmanın daha doğru olduğuna inanıyorum. Çünkü yöre halkı çocukları için ev yapar. Bu evler de onların ihtiyaçlarına uygun olarak yapılır. Bir ara bir kaç kişi yabancı uyruklu alıcı için birkaç proje üretip sattı. Ama şimdilerde bu tür çalışmalar var mı bilmiyorum. Benim vaktimin 14 saati denizde, 4 – 6 saat arası web sitesi için bilgisayarın başında geçer. Pek çevre ile ilgilenecek vaktim kalmaz. Size tavsiyem önce Adrasan’da komşu edinip edinemeyeceğinize bakın. Ne derler “yer alma, komşu al”. Buradaki halk ile iyi ilişkiler kurabilirseniz buradan yer almayı düşünün. Yoksa mutsuz olursunuz.

   Balık konusunda düşündüklerinize katılıyorum. Burası balık avı için çok uygun bir mera.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.