JIGGING YONTEMINI OGRENMEYE GELDILER LAGOS AVI YAPTILAR

Jigging Yöntemini Öğrenmeye Geldiler Lagos Avı Yaptılar :

Lagos Avı Videosu

JIGGING YONTEMINI OGRENMEYE GELDILER LAGOS AVI YAPTILAR

Son baharın ilerleyen günleriydi. Sait ve Kerem balık avı turu için gelmişlerdi. Bizim pansiyonda kaldılar. Sabah erkenden pansiyondan hareketle, Adrasan Sahilinden tekneye binerek Sulu Adada jigging avı yapmak için yol almaya başladık.

JIGGING YONTEMINI OGRENMEYE GELDILER LAGOS AVI YAPTILAR

Adrasan Koyundayken Palamut avı için yüzey rapalası ile yüzey sırtısı çekmeye başlamıştık. Bu dönemde sular soğumaya başladığı için Yazılı Orkinoslar genellikle daha sıcak denizlere göçmüş olur. Henüz göçmemiş olanlar orta suda kalmayı tercih ettiğinden, zaman zaman avlanmak için su üstü yapanları avlama şansı olur. Bu şartlar altında, Yazılı Orkinos avı zor olsa da, bu dönemde az da olsa Palamut avı yapabiliriz. Bir de yemlik balık olarak Sulu Ada civarında, Zargana avı yapma ihtimalimiz vardır. Zargana avını da ipek floşu 0,20 mm ince misina ile çekerek yaparız.

Biz bugün jigging yöntemiyle balık avı düşündüğümüz için yüzey sırtısını, Sulu Adaya kadar boş boş gitmemek için atmış ve kendimize yemli Akya oltası çekebilmek için alternatif yaratmaya çalışmıştık.

JIGGING YONTEMINI OGRENMEYE GELDILER LAGOS AVI YAPTILAR

Sulu Ada yolunda sadece bir Palamut avı yapabilmiştik. Avladığımız Palamut da büyük olduğu için yem olacak gibi değildi. Bu yüzden Sulu Adaya vardığımızda açığa çıkarak jigging yapmaya başlamıştık. Fakat öğlene doğru rüzgarın artmasıyla kademeli olarak Sulu Adaya yaklaşmaya başladık.

Bir ara kaloma akmaya başladı. Sonunda bir büyük balık avı yapmıştık. Balık asıldıkça biz sarıyor, mücadeleye devam ediyorduk. Kalomanın sesi kulaklarımızın pasını aldığı gibi, yorgunluğumuzu da siliyordu. Keyifle devam eden mücadele 10 -15 dakika kadar sürdü. Bir süre sonra balık çekmeyi bırakınca Lagos yakaladığımızı anladık. Biraz sonra, jigging yöntemi ile avladığımız Lagos – Kum Gridası teknenin altında gözükmeye başlamıştı. Tekneye aldığımda herkes sevinç içindeydi. Bu kadar büyük bir Lagosu daha önce hiç avlamamışlardı. Jigging yöntemi ile bu Lagos Avı, onların hayatında küçük balık avından büyük balık avına geçiş anlamında milat olması dileğiyle…

Büyük Balık Avı Videosuhttps://dai.ly/xh17mf

Jigging Yöntemini Öğrenmeye Geldiler Lagos Avı Yaptılar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.