NASIBI OLAN BUYUK BALIK AVINI YAPAR

Nasibi Olan Büyük Balık Avını Yapar :

NASIBI OLAN BUYUK BALIK AVINI YAPAR

Nasibi gelmemiş birisinin balık avı yapması mümkün değildir. Bu yüzden balık avına giden veya avlayan kişilere “rastgele” denir. Rastgele kelimesi “avın tesadüfen olsun” anlamına gelmemektedir. Aksine “inşallah oltana balık gelir, nasip olur” anlamındadır. Yani rastgele bir iyi niyet temennisidir. Aynı zamanda avcıyı ava özendirmek amacıyla da kullanılır. Bu şekilde avcının avına odaklanması sağlanmış olur. Karşılıklı içten gelerek kullanıldığında sinerji yaratır. Olumlu temenniler, temenniyi yapana da, yapılana da olumlu yansır.

NASIBI OLAN BUYUK BALIK AVINI YAPAR
NASIBI OLAN BUYUK BALIK AVINI YAPAR

Başarı Çabaya Aşıktır

Başarmak için önce inanmak gerekir. İnanmayan birisinin başarısından bahsedilemez. İnan kişinin inancını büyük bir çaba ile pekiştirmesi gerekir. Yeterince çabalamamış ise başarısızlık kaçınılmaz olur. Başarı yolunda uğranılan başarısızlıklar kişiyi başarı konusunda kamçılıyorsa çok öğretici olur. En iyi eğitmen uğranılan başarısızlıklardır. Her başarısızlıktan sonra bütün bilinenlerin yeni duruma göre güncellenmesi gerekir. Bu sayede her konu yeniden gözden geçirilir. Başarılı olacak şekilde yeniden düzenlenir. Böylece gelişim süreci giderek hızlanır. 

NASIBI OLAN BUYUK BALIK AVINI YAPAR

Unutmayın, bir şey yapmaya cesareti olmayanın veya korkanın hata yapması söz konusu olmaz. Tabii ki, bir başarısının olması da beklenemez. Sadece başarı için çabalayanların düzeltebilecekleri hataları olur. Başarı için çabalayanlar yılmadan deneyenlerdir. Sonuç her zaman başarı olur.

NASIBI OLAN BUYUK BALIK AVINI YAPAR

Azimle Deneyen Sonunda Başarıyı Yakalar

Balık avındaki gelişim de, azimle çıkılan balık avları sonunda edinilen bilgi ve tecrübenin kısmeti yakalaması ile mümkün olur. Bazen balık avında başarı ilk avda gelir. Sonra bu başarıyı hazmetme süreci yaşanır. Bazen de başarı uzun uğraşlar sonunda bilgi ve tecrübenin yol göstericiliğinde gelir. Ama sonuç olarak balık avı kısmet işidir. Bu yüzden bir insanın binlerce yaşantısı olsa bile balık avını kesin kurallar ile ifade edecek kadar öğrenebilmesi mümkün değildir. Sebebi; balık avında sonsuz değişken vardır ve her değişkenin de sonsuz olasılığı vardır. Sonsuz ile sonsuzun kombinasyonunu yapabilmek mümkün değildir. Kaldı ki, normal bir insan 4 değişkenli bir kombinasyonu yapmakta bile zorlanmaktadır. Nerede kaldı sonsuz olasılıklardan determine bir sonuca varmak. Bu yüzden kısmet, bu yüzden rastgele…

NASIBI OLAN BUYUK BALIK AVINI YAPAR

Kısmet Nasibini Arayanı Bulur

Yılmadan her seferinde büyük bir inançla balık avına çıkarız. Güzel bir av yaptığımızda da, elimiz boş döndüğümüzde de Allah’a şükrederiz. Allah’ın nasip ettiğinden ötesi yoktur. Bugünde ailecek balık avına çıktık. Dilan kızımızın Adrasan’daki son balık avı günüydü. Artık onunla da güzel bir av yapmak istiyorduk. Ya nasip deyip ava başladık. Ama hepimizin içinde bugün güzel bir av yapmak vardı.

Yemlik balık avımız biraz zor oldu. Yemlik bir balığın oltamıza atlaması dönüş yolunda nasip oldu. Yemlik balığı canlı yem olarak kullandık. Adrasan Fenerinin açığında oltamızı suya bıraktıktan kısa bir süre sonra kaloma akmaya başladı. İlk başta balık oltayı iyice dibe indirdiği için çok çekmedi. Ne zaman oltayı tekneye 90° olacak kadar çektik, balık şiddetle mücadeleye başladı. Balığın ne kadar büyük olabileceğini ancak o zaman anladık.

Hep beraber sırayla oltayı çekerek balığı tekneye aldık. Akya 20 Kg civarındaydı. Teknenin içine sığmayacak kadar büyüktü. Yaklaşık 130 cm kadar boyu vardı. Hepimiz, özellikle Dilan kızımız çok mutluydu. Uzun zamandır beklediği avı nihayet yapmıştı. Artık o da büyük balık avcısı olmuştu. Darısı böyle bir avı yapmak isteyen her amatör balıkçının başına…

Büyük balık avı videosu: https://youtu.be/wwwBEwXM8Vo

Nasibi Olan Büyük Balık Avını Yapar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.