Rapala ile Sinarit Avı – Adrasan Antalya

Rapala ile Sinarit Avı – Adrasan Antalya :

Rapala ile Sinarit Avı - Adrasan Antalya

Yine bir 18 Mayıs gelmişti. 18 Mayıs benim yaş günüm olduğundan, balık avı turu rezervasyonumuz yoksa Gönül ile balık avına çıkarız. Genellikle de Sinarit avı yaparız.

Bu günde bir Sinarit avı hayaliyle, Adrasan Sahilinden denize açıldık. Önce kısa bir süre yemlik Palamut için yüzey sırtısı çektik. Adrasan Fenerinin açığında, dip rapalaları ile dip sırtısı çekmek için takımları değiştirerek yola devam ettik.

Rapala ile Sinarit Avı - Adrasan Antalya

Hava güzel, deniz sakindi. Keyifle suları yararak Sulu Ada istikametine doğru yol aldık. Yolda Balon Balıkları ve birkaç büyük balıktan başka vuran olmadı. Büyük balıkları çekmek kısmet olmadı. Bir balık yakalayamadan Sulu adanın karşısına kadar geldik. Hava çok sakin ve deniz durgun olduğu için Sulu Adaya geçmedik. Beş Adalara doğru yolumuza devam etme kararı aldık. Hazır hava güzelken Beş Adalarda şansımızı denemek istiyorduk.

Rapala ile Sinarit Avı - Adrasan Antalya

Beş Adalarda Sinarit Avı

Beş Adalar yolunda oltaları yoklayanlar oldu. Ama takılan olmadı. Beş adalarda kısa bir süre dolaştıktan sonra dönüşe geçtik. Tam balık havası olmasına rağmen balık alamadığımıza hayıflanarak ilerliyorduk. Gelidonya Fenerinin önünde kaloma hızla akmaya başladı. “İşte Sinarit geldi” dedim. Gönül bana çıkışıyordu. “Sinarit geldiğini nereden biliyorsun?” diye. “Balığın çok hızlı çekişine bakarsan, bu Sinarit. Hem 18 Mayıs da bize başka balık geliyor mu?” diye sordum. Aynı zamanda tekneyi taşlardan uzaklaştırmak için dışa doğru dümen kırdım.

Balık kafa vurarak çekiştirip kalomayı hızla boşaltıyordu. “Hadi Sinarit’i çek” diyerek oltayı hatuna verdi. O oltayı çekerken bende tekneyi derin suya almaya çalışıyordum. Böylece balığı taşlık zeminden uzaklaştırdık. Sinarit fırsat bulursa hemen ilk taşa girmeye çalışır.

Tekneyi açık suya alınca motoru durdurup mücadeleye eşlik ettim. Sinarit’in mücadelesi çok uzun sürmedi. Balık biraz küçük gibiydi. Birazdan teknenin altından parıldayarak gelmeye başladı. Denizdeki görüntüsü çok güzeldi. Sinarit avlamak her zaman olduğu gibi çok mutluluk vericiydi. Balık avı turunun en değerli avı Sinarit olduğunu düşünenlerdenim. Bu Sinarit avımız da en değerli avlarımız arasında yerini alacaktır.

Sinarit Avı Videosuhttps://youtu.be/g61Y4JloziE

Rapala ile Sinarit Avı – Adrasan Antalya

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.