SABAH TURUNUN SAKINLIGINDE GUZEL BIR AKYA AVI YAPTIK

Sabah Turunun Sakinliğinde Güzel Bir Akya Avı Yaptık :

SABAH TURUNUN SAKINLIGINDE GUZEL BIR AKYA AVI YAPTIK

Arkadaşlarımız sabah erkenden Isparta’dan balık avı için geldiler. Ben sabah saat 06.30 sahilde olduğumda onlar kıyıdan olta atıyorlardı. Adrasan’da çok güzel bir gün başlıyordu. Bu saate sahilde olmak ve denize açılmak çok güzeldir. Özellikle suya ilk temas anı benim için çok özeldir. Kano ile tekneye geçmek için suya temas ettiğim o ilk an Allah’a şükrederim. O saatte denize açılmak ve balık avı yapabilmek tam anlamıyla bir ayrıcalıktır.

SABAH TURUNUN SAKINLIGINDE GUZEL BIR AKYA AVI YAPTIK

Adrasan Koyunda Balık Avına Başlıyoruz

Balık avı Adrasan Koyunda yemli balık arayışıyla başladı. Sabah çayımızı yudumlarken yemlik balıklar oltamızı ziyaret etmeye başladı. Koyun dışına çıktığımızda iki tane yemlik balık avı yapmıştık. Üçüncü yemliği canlı kullanmak istediğimiz için oltaları topladık. Sulu Ada istikametine doğru hızlanarak yol almaya başladık. Sulu Ada yakınlarında canlı yem için olta çekmeye karar verdik. Yol boyunca sohbet ederek ilerledik.

SABAH TURUNUN SAKINLIGINDE GUZEL BIR AKYA AVI YAPTIK

Canlı Yemle Akya Oltasının Hazırlığı

Sulu Ada ile kara arasına geldiğimizde canlı yem için olta çekmeye başladık. Beş dakika sürmeden canlı yem oltadaydı. Hemen canlı yemle Akya oltasını hazırlayıp suya bıraktık. Büyük balık avı yapacağımız yere doğru yaklaşmaya başladık. Akya bizi hiç bekletmedi. Daha 10 dakika olmadan kaloma hızla boşalmaya başlamıştı. Önce balığa biraz yol verdik. Sonra kancaya takıldığından emin olduğumuzda kalomayı olması gereken yere ayarladık. Sonra büyük balık avı mücadelesi başladı.

SABAH TURUNUN SAKINLIGINDE GUZEL BIR AKYA AVI YAPTIK

Büyük Balıkla Mücadelemiz Başladı

Kaloma ayarını büyük balık ayarına getirdiğimizde tekneyi açık suya çıkarmaya başladık. Derinlik ne kadar artarsa balıkla o kadar güvenle mücadele etme şansımız olacaktı. Bu sayede balığın oltayı taşlara takma ihtimali kalmayacaktı. Yeterince açığa çıkınca tekneyi durdurup balıkla sessiz bir ortamda mücadele etmeye başladık. Böyle güzel bir denizde büyük balıkla mücadele çok keyifli oluyor. Sonunda Akya teknenin altında mavi derinliklerde gözükmeye başladı. Mavi derinlikler içinden balığın tekneye doğru yükselişini seyretmek doyumsuz bir keyiftir. Sonunda balığı teknenin yanına yaklaştırdık. Tam uygun pozisyona geldiğinde tekneye aldık.

SABAH TURUNUN SAKINLIGINDE GUZEL BIR AKYA AVI YAPTIK

Balık tekneye alınınca balık mücadelesi bittiği için herkes iyice rahatlar. Bizde iyice rahatlamıştık. Oltayı toplayıp Adrasan’a dönüşe geçtik. Yolda güzel bir yerde durup biraz fotoğraf çektik. Sonra sohbet ederek Adrasan’a doğru yolumuza devam ettik.

Güzel bir günde, güzel bir denizde büyük balık avının keyfine doyum olmuyor. Bu duyguyu bir kere daha yaşayarak bilgilerimizi ve tecrübemizi geliştirmiş olduk. Darısı böyle bir avı yapmak isteyen herkesin başına. Rastgele…

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/V60a1HjHcoo

Sabah Turunun Sakinliğinde Güzel Bir Akya Avı Yaptık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.