TARIHI CIKRIK MAKINELERLE BALIK AVI YAPTIK

Tarihi Çıkrık Makinelerle Balık Avı Yaptık :

TARIHI CIKRIK MAKINELERLE BALIK AVI YAPTIK

Yirmi yıldır balık avından işleri sebebiyle uzak kalan George ile Adrasan Sahilinde buluştuk. Kıyıdan biraz açıldıktan sonra oltaları denize bıraktık. George, babasının 50 yıl önce kendisine hediye ettiği oltalarla gelmişti. 7 cm rapala ile hazırladığım yüzey takımlarını George’un 50 yıllık oltasına taktık. Bende kendi oltama yüzey takımlarını takarak yemlik Palamutların peşine düştük. Yönümüz Sulu Ada istikametiydi.

TARIHI CIKRIK MAKINELERLE BALIK AVI YAPTIK

Adrasan Koyunun içinde çok güzel, sakin bir hava olmasına rağmen koy çıkışına doğru güneyden gelen sert bir hava vardı. Biz Sulu Adaya doğru ilerlerken, havanın güney batıya doğru döneceğini öngördüğüm için, yavaş yolla yolumuza devam ettik. Akya avı için yemlik Palamut arayışımızı sürdürerek, Sulu Adaya doğru yol aldık. Yolda birkaç kez kalomalarımız kısa anlarda akmasına rağmen, Palamut çekmek kısmet olmadı.

TARIHI CIKRIK MAKINELERLE BALIK AVI YAPTIK

Sulu adaya yaklaşırken boğaz kısmında dalgalar bayağı sertti. Sulu Adanın boğaz kısmından geçerken, bir gün önceki balık avı turunda olduğu gibi, George’un kaloması akmaya başladı. George 50 yıllık oltası ile Yazılı Orkinosla olan mücadelesine başlamıştı. Bende elli yıllık oltanın performansının ne olacağını merakla avı seyrediyordum.

BUYUK BALIK AVINDA KAMIS OLTA KULLANIMI ZORUNLUDUR

George’un oltası başarı ile 3 Kg Yazılı Orkinosu teknenin yanına kadar getirmişti. Yazılı Orkinosu tekneye aldığımızda George çok mutlu olmuştu. Uzun süren balık avı hasreti sona ermişti.

Oltalarımızı denize bırakarak tekrar dolaşmaya başladık. Birkaç turdan sonra rapalalarımızı değiştirerek ava devam etmeye karar verdik. George 13 cm yüzey rapalası taktı. Bende 9 cm bir dip rapalasını oltama kurşun ağırlık kullanmadan bağlamıştım. Bu şekilde Sulu Adanın etrafında olta çekmeye devam ettik. Umudumuz daha büyük balıkların avını yapabilmekti.

On dakika geçmeden George’un oltasının kaloması yeniden boşalmaya başladı. 5 -10 dakikalık bir mücadeleden sonra, 3 kg ikinci Yazılı Orkinos teknedeydi. George kendi rapalası ve kendi oltası ile 3 kg Yazı Orkinos avlamış olmaktan dolayı çok mutlu olmuştu. Zaman geç olamaya başladığı için, Adrasan Koyuna doğru dönüşe geçtik.

Tarihi Çıkrık Makinelerle Balık Avı Yaptık

TEKNEYE KADAR KOLAYCA GELEN BUYUK BALIKLAR SON ANDA MUCADELEYE BASLAR

Tekneye Kadar Kolayca Gelen Balığın Stratejik Mücadelesinin Videosu:

https://youtu.be/1PThBZLGrDI

Tarihi Çıkrık Makinelerle Balık Avı Yaptık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.