TEK AMACLARI ADRASANIN BEREKETLI SULARINDA BALIK AVLAMAKTI

Tek Amaçları Adrasanın Bereketli Sularında Balık Avlamaktı :

Şenol beyle aylar öncesinden rezervasyonu yaptık. Aylar geçip balık avı turu günü geldi. Şenol bey ve arkadaşları Almanya’dan tatil için Adrasan’a gelmişlerdi. Tatilde tek amaçları Adrasan’ın bereketli sularında balık avlamaktı. Beş günlük bir programla öğleden sonrası turuna çıkacaklardı.

İlk gün öğleden sonra saat 15.30 de buluştuk. Tekneye binerken Dieter için avlanma pulu almayı unuttuğumuzu fark ettik. İlk tur Dieter olmadan yapıldı. Diğer gün Tarım ilçe Müdürlüğünden avlanma pulunu aldım. Artık Dieter de balık avı turuna katılabilecekti.
İkinci gün de pek bir şey avlayamayınca, kadınların balık avı başarılarından bahsedip, kadınların balık avında erkeklere oranla daha kısmetli olduğunu söyleyip, yarın siz gelmeyin eşleriniz ile tura çıkalım önerisinde bulundum. Bunun üzerine Ramazan ve eşi tura geldi. Üçüncü gün balık avı turuna katılan Sultan hanımın kısmetiyle iki adet 2 – 3 Kg Yazılı Orkinos ile döndük. Artık sofralarında kendi avladıkları taze balığı yiyebileceklerdi.

Teknede Bayan Varsa Av Yapmak Mümkündür

Dördüncü gün öğleden sonrası turunu sabah turuna çevirerek, sabah erkenden buluşup denize açıldık. Şenol bey eşi ve Dieter tura katıldı. Turda bir bayan olunca, balık avı yapacak olmanın rahatlığıyla Sulu Adanın yolunu tuttuk. Hava ve deniz çok güzeldi. Etrafta bir çok balık oynakları olmasına rağmen, iki balığı çekme aşamasında kaçırarak balık avlayamadan, havanında kötüleşmeye başlaması ile saat 09.00 gibi Adrasan Koyuna doğru dönüşe geçtik.

Hacivat Burnuna yaklaşırken dalgalar iyice şiddetini arttırmaya başlamıştı. Hacivat Burnunu dönüp, dalgaların etkisinden kurtulmak için kıyıya doğru yaklaşırken Dieter’in kaloma hızla boşalmaya başladı. Balık çok güçlü asılıyordu. Balığın çok büyük olma ihtimali vardı. Dieter’in kalomanın hızla boşalması karşısında kalomayı sıktığını görünce, oltayı isteyerek kalomayı uygun gevşekliğe getirip tekrar Dieter’e uzattım. Dieter sararken ben taşlardan uzaklaşmaya çalışıyordum. Balık çok güzel mücadele ediyordu. Bir süre balığı peşimiz sıra çekerek yorup sonrasında tekneye aldık. Balık 3 Kg civarı bir Yazılı Orkinostu. Boyuna göre çok iyi mücadele etmişti.

Beşinci gün tura yine erkekler geldi…

Arkadaşlar bu balık avı turu göstermiştir ki, ocağınızın kısmeti eşlerinizden gelmektedir. Tavsiyem, eşlerinizin başınızın tacı etmenizdir.

Bayanların Balık Avı Videolarıhttps://youtu.be/hLg-sJjptnA

Tek Amaçları Adrasanın Bereketli Sularında Balık Avlamaktı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.