YEM YOKLUGUNDA ZARGANA AVI IDDIAYA DONUSTU

Yem Yokluğunda Zargana Avı iddiaya Dönüştü :

Suat ile iki günlük sabah turu planladık. İlk gün havanın ve denizin sakin olmasından dolayı açık denizde Orkinos ve Kılıç Balığı avı için dolaşmaya karar verdik. Sabah saat 05.00 denize açılıp önce yemlik Palamut avı için dolaştık. Koyun yeterince dışına çıkmamıza rağmen yemlik balık avı yapamayınca, Sübye ve Kalamar tarzı sahte yemlerimizle Orkinos ve Kılıç Balığı avı için açık denize doğru çıkmaya devam ettik. Kıyıdan yaklaşık 7 – 8 mil kadar açıldık. Sulu Adanın açığına kadar gidip geri döndük. Bütün bu dolaşmalarımıza karşılık oltalarımızda hiç bir hareket olmadı. Saat 10.30 gibi balık avı turunu bitirip havanın sertleşmeye başlamasıyla dönüşe geçtik.

YEM YOKLUGUNDA ZARGANA AVI IDDIAYA DONUSTU

İkinci gün saat 05.00 den Adrasan Sahilinde buluşup denize açıldık. İlk gün yemlik Palamut avı yapamayınca, Sulu Adada mutlaka Zargana avı yaparız demiştim. Bunun üzerine Suat Zargana avı işini iddiaya bindirdi. Bu sebeple sabah turuna hedef balığımız Zargana olmak üzere çıktık.

YEM YOKLUGUNDA ZARGANA AVI IDDIAYA DONUSTU

Yemlik Zargana Arayışımız

Adrasan Koyundan Sulu Adaya kadar yemlik Palamut avı yapamadık. Artık son çare Zargana avı yapmaya karar verdik. Sulu Adaya vardığımızda Zargana oltalarını hazırladık. Hiç vakit kaybetmeden Zargana avına giriştik.

İlk olarak Sulu Adanın Beş Adalar tarafını çektik. İlk geçişte Suat’ın kaloma hızla boşalmaya başladı. Böylece Suat hiç istemese de iddiayı kaybetmiş oldu. Zargana, Suat’ın kalomayı zorlayarak geldi. İlk yemimiz hazırdı.

Sonra Sulu Adanın Adrasan tarafında olta çekerken her ikimizin kaloması kısa aralıklarla boşalmaya başladı. Suat’ın Kaloma benimkine göre daha güçlü boşalıyordu. Uzunca bir süre kaloma boşalmaya devam etti. Kalomanın uzunca süre boşaldığı kadar da varmış. Suat’ın oltada oldukça iri bir Zargana vardı. İkimiz birden Zargana avı yapınca, üç Zargananın yem için yeterli olacağını düşünerek Akya oltalarını hazırlamaya başladık. Bir süre Akya Avı için dolaşmamıza karşılık, Akya yerine oltalarımıza Balon Balıkları musallat olup yemleri bitirdi. Vakit de oldukça ilerlediği için Adrasan Koyuna doğru dönüşe geçtik.

Yem Yokluğunda Zargana Avı İddiaya Dönüştü

Zargana Avı Videosu: https://youtu.be/jDZpQoWcXAw

Yem Yokluğunda Zargana Avı İddiaya Dönüştü

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.