TROFE ZARGANA AVI

Trofe Zargana Avı :

TROFE ZARGANA AVI

Akya avlamak için yüzey sırtısı yaparak Palamut avına başladık. Bu sene ne gerçek Palamut, ne de Yazılı Orkinos av vermedi. Denizde oynak görmedik desem yeridir. Gördüğüm oynakların tamamı çok büyük balıkların oynaklarıydı. Etrafta çok değerli balıkların hemen hepsi var. Ama yem balığı hiç gözükmüyor. Bu durum doğal olarak bizi Zargana avına yönlendirdi.

TROFE ZARGANA AVI

Çoban Limanının içinde Zargana için ipek floşla takımları hazırlayıp dolaşmaya başladık. Çoban Limanında her zaman olduğunun aksine Zargana avı yapamayınca Pırasalı Adaya doğru yol almaya başladık. Pırasalı Adanın karşısında oltaların ikisinin de kaloması hızla boşalmaya başladı. Keyifle oltaları sarıp Zargana ile mücadeleye başladık. Zarganalar arada kılıç balıkları gibi suyun yüzüne atlayarak tekneye doğru yaklaştılar. Oltada balık olması avcılarımızı çok sevindirmişti. Uzun bir süre yem arayarak geçmiş ve saat 11.30 olmuştu.

Trofe Zargana Avı

TROFE ZARGANA AVI

Akya avının şifresi, Zarganaların yem olmasında saklı olduğu için sevinçliydik. Artık Akya avı için kullanabileceğimiz Zarganalarımız vardı. Aynı yerde Zargana için bir tur daha atmak istiyorduk. Ama Olimpos Dalış Teknesi avı yaptığımız yere doğru yaklaşmaya başlayınca, dalgıçların avlandığımız bölgeye doğru yaklaşma ihtimaline karşı o bölgeyi dalış teknesine bıraktık. Elim bir kazaya hiç gerek yoktu.

TROFE ZARGANA AVI

Akseki Koyunda Zargana Avı

Öğlen molasını Akseki Koyunda verdik. Hava ve deniz çok güzeldi. Biz mola verdikten sonra koyda bulunan günlük tur tekneleri de koydan ayrılınca koy tamamen bize kaldı. Koyun çok güzel manzarası karşısında mangal yapıp keyif yaptık. Kendimizi bu güzel manzara ve güzel mangal keyfi ile çok ayrıcalıklı hissediyorduk. Güzel bir uyku da bu keyfe eklenince, öğleden sonraki tura yenilenmiş olarak hazırdık.

Her şeyin çok güzel olmasına öğleden sonra hava muhalefet göstermeye başladı. Akseki Koyu içinde dolaşıp havanın yön değiştirmesini beklerken Zargana avına devam ettik. Bir ara kalomalar olanca hızı ile boşalmaya başladı. Oltaları çektiğimizde büyük balık avını Zargana avı ile yapmış olduğumuzu gördük. Çünkü çektiğimiz Zarganalar çok büyüktü. Hava muhalefeti devam edince, Akya için olta atmadan dönüşe geçtik.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/-Np0fxE26Xg

Trofe Zargana Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.