AKYA AVININ SIFRESI ZARGANA AVIYLA COZULUR

Akya Avının Şifresi Zargana Avıyla Çözülür :

AKYA AVININ SIFRESI ZARGANA AVIYLA COZULUR

Osman büyük balık avı yapma arzusunu içinden hiç kaybetmeyen arkadaşlarımızdan birisidir.  Bu sebeple vakit buldukça Adrasan’a gelip büyük balık yapmak amacı ile turlarımıza katılır. Şimdiye kadar değişik balıkların avını yapmasına karşılık, henüz daha büyük balık avı yapmak kısmet olmadı.

Balık Avında Kısmet Faktörü

Bazı insanlara büyük balık avı yapmak hemen kısmet olurken, bazı insanlara ise çok zor kısmet olur. Bu yüzden büyük balık avında devamlılık, ısrar ve sabır çok önemlidir. Hepsinin ötesinde kısmetli olmak gerekir. Bence balık avına içinde en ufak tereddüt duymadan çıkanların balık avı yapma şansları daha yüksek oluyor.

Buna en geçerli örnekler bayanların ve çocukların balık avındaki başarıları gösterilebilir. Zaten ne zaman umutlar kesilir balık avından uzaklaşılır. İlgi başka bir yere kaymak üzereyken oltanın kaloması hızla boşalmaya başlar. Ya da bir telefon gelir, bir problem çıkar ve o problemi halletmek üzere oltayı bir yere bırakırız. Ya da bir ihtiyaç için bir an için kalkarız balık o an oltadadır. Bazen de “şu Akdeniz’de bir balık avı yapamayacak mıyım?” diye küpeşteyi yumruklarken kaloma boşalmaya başlar.

AKYA AVININ SIFRESI ZARGANA AVIYLA COZULUR

Yem Balığı Olarak Zargana Avı

Osman ve İlhan ile uzunca bir süre yemlik Palamut avı yapmak için dolaştıktan sonra vazgeçip Zargana avı yapmaya karar verdik. Palamut için attığımız yüzey sırtı takımlarını toplayıp, ipek floşlarla Zargana avı için takımları hazırladık. Akseki Koyuna girerek Zargana için olta çekmeye başladık. Çok geçmeden daha ilk turumuzda kalomalar hızla boşalmaya başladı. Keyifle oltaları çekerek Zarganaları tekneye aldık. Zargana avı yapmak o aşamada Osman ve arkadaşını büyük balık avı yapmış gibi sevindirmişti.  Hepimiz Zarganaların Akya avı için ne kadar önemli olduğunu biliyorduk.

AKYA AVININ SIFRESI ZARGANA AVIYLA COZULUR

Zargana ile Akya oltasını hazırlayarak Akya avı için dolaşmaya başladık. Akya avı için oltaları denize bırakıp balık avında büyük balık avı moduna geçmek bile insanı heyecanlandırmak için yeterli olmaktadır. Büyük balık avı için gerekli tedbirleri alarak hazırlık yapmak, insanda balığın hemen oltaya takılacağı düşüncesini yaşatmaktadır. Tam o anda balık gelirse de ne güzel olur. Yine olmadı…

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/Gc07P6QfzDk

Akya Avının Şifresi Zargana Avıyla Çözülür

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.