BALIK AVINDA YEM TERCIHI

Balık Avında Yem Tercihi :

BALIK AVINDA YEM TERCIHI

Balık Avında Yem Tercihi

Büyük balık avında yem tercihi her zaman canlı yemden yanadır. Oltadaki canlı yem, özellikle balığın kolay bulup yemeyi tercih ettiği yemlerden biriyse, çok başarılı sonuç verir. Canlı yem tercihini doğru yapmanın temel yolu, avladığımız büyük balıkların midelerini kontrol etmekten geçer. Midelerinden genel olarak hangi yemler çıkıyorsa, o yem doğru yemdir.

Yemle yapılan avlanma yönteminde, hangi yemle balık yemleniyorsa, o yemle avlanması gerekir. Yemleme yapılan yemin dışında bir yemle balık avlanmaya çalışılırsa, av hüsranla sonuçlanabilir. Aynı şekilde, balık bulunduğu bölgede hangi balıkla besleniyorsa, o balık yem olarak kullanılması doğrudur. Genellikle yem olarak kullanılan balık, o bölgede en çok bulunan balıktır.

BALIK AVINDA YEM TERCIHI

Balık avında canlı yemler, yem balığının kolay avlandığı dönemlerde kullanılır. Yemi kolayca bulabiliyorsak, büyük balıkta kolayca bulabildiği için o yemi tercih eder. Bu sebeple de kolay av verir. Eğer kolay yem balığı avlayamıyorsak ne yapmalıyız?

BALIK AVINDA YEM TERCIHI

Suni Yem Tercihi:

Suni yemler, yem balığının olmadığı veya kolay avlanamadığı zamanlarda tercih edilir. Eğer balık avı yapılacak bölgede yem balığı da, büyük balıkta çok ve devamlı bulunuyorsa, avı biraz olsun heyecan katmak için suni yemler tercih edilebilir. Bu şekilde yem balığının çoğalıp daha çok büyümesine imkan verildiği için büyük balığında daha çoğalması sağlanmış olur.

BALIK AVINDA YEM TERCIHI

Balığın az olduğu dönemlerde büyük balık da kolay yem balığı bulamadığından, suni yemlere karsı hassaslaşır. Son yıllarda suni yem teknolojisinde gözlenen çok büyük gelişmeler, onun canlısını artmaz hale getirmiştir. Suni yemlerin her türlü ava uygun seçenekleri, uygun fiyatlara sunması ve bizi yem balığı arama ve avlama zahmetinden kurtarması, genel kullanım tercihlerinden olmasını sağlamıştır. Bu durum, yem balıklarının korunması ve çoğaltılmasını bir tercih olarak gündeme getirebilir. Bu tercih büyük bir balığın, küçük bir balığı öldürmek pahasına yapılmasının terkini sağlayabilir. Bir avcı ustalaştıkça bu konularda hassaslaşır. Bu durumda yem tercihini suni yemden yana yaparak, av balığının çoğalıp büyümesini sağlamış olur.

Palamut Avı Videosuhttps://youtu.be/gaw1XMK_n8g

Balık Avında Yem Tercihi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.