TUT BIRAK – ADRASANDA YAZILI ORKINOS AVI

Tut Bırak – Adrasanda Yazılı Orkinos Avı :

Yazılı Orkinos Avı Videosu

TUT BIRAK YÖNTEMİ – Yazılı Orkinos avı

Tut Bırak Yöntemine yeni bir örnek olması ve bir tane balık bırakmanın insan hayatında ne kadar önemli olduğunu vurgulamak için bu balığı bıraktık. Umarız bizim bu davranışımız diğer insanlara da örnek olur. Onlarda avladıkları balığın ihtiyaç fazlasını bırakarak kendileri ve diğer insanlar için daha rahat balık avlama imkanını sağlarlar.

TUT BIRAK - ADRASANDA YAZILI ORKINOS AVI

Tut Bırak Yönteminin insanlar arasında yaygınlaşmasıyla, balık rezervlerimiz akıl almaz bir hızla çoğalacaktır. Böylece bir sonraki balık avı turunda daha rahat balık avladığımızı fark edeceğiz. Bu vesileyle “komşu için av yaptım” bahanelerle hesapsız balık avlama alışkanlığından uzaklaşacağız.

Balık avlayan arkadaşlar lütfen izin verin, ihtiyaç fazlası balıklar denizde kalıp çoğalmaya devam etsinler. Komşunuza balık tutmak yerine, kendinize tuttuğunuz balığı komşunuzu yemeğe davet ederek paylaşınız. Bu şekilde hem komşunuzla paylaşıma girmiş, hem de denizle paylaşıma girmiş olursunuz.

İhtiyaç fazlası balıkları geri bırakmaya başladığımızda, balık miktarı hızla çoğalacağından daha büyük balık avlarına yönelmek için isteğimiz olacaktır. Büyük balık avı bizim ve dostlarımızın ihtiyacını fazlasıyla karşılar. Büyük balık avı denizden aldığımız balık miktarının da azalmasını sağlayacaktır. Büyük balık avı yaparak, artık avlamayı düşünmediğimiz ufak balıklar üretim sürecini hızlandıracaktır. Böylece bir sonraki av sezonunda daha fazla, daha büyük balıklar bulma şansımız olacaktır.

DIP SIRTISI ILE SINARIT AVI

Daha büyük boylarını avlayınca balık avı tatmini artar. Bu durum bizim daha az balık avlamamıza vesile olur. Bu süreçte avladığımız birim adet balık sayısı düşerken, balık avı tatmini yükselir. Denizde kalan balık çoğalınca ulusal balık rezervlerimiz çoğalır. Ancak bu şekilde, dünyadaki balık zengini ülkeler arasına girebiliriz.

TUT BIRAK - ADRASANDA YAZILI ORKINOS AVI

Lütfen balık avında birkaç günlük ihtiyacınız kadar balık avlayalım ki, sonraki günlerde balığa gidebilmek için bahaneniz olsun. Unutmayın, almayıp denizde bıraktığınız veya geri saldığınız balık, bir sonraki avda sizi daha kalabalık olarak karşılayacaktır.

Haydi ihtiyaç fazlasını geri bırakalım. Siz kaç balık geri bıraktınız…?

TUT BIRAK YONTEMI

Yakala bırak Akya Avı Videosuhttps://youtu.be/_6xA3rI8ggM

Tut Bırak – Adrasanda Yazılı Orkinos Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.