AKYA VURUNCA YASADIKLARI SOK TEKNEYE ALINCA BUYUK BIR SEVINCE DONUSTU

Akya Vurunca Yaşadıkları Şok Tekneye Alınca Büyük Bir Sevince Dönüştü :

Adrasan’da balık avı turlarına başladığımız 2003 senesinden beri, balık avı turlarına gelen insan sayısı, her sene hızla artıyor. İnsanlar, büyük bir balık avı turunun Türkiye’de yapıldığını öğrendiğinde, onlar için Akya avına çıkmak ve büyük balık avlamak hayal olmaktan çıktı. Bir tutku haline geldi. Adrasan’da düzenlemekte olduğumuz Akya avı turlarımıza katılıp, büyük balık avı konusunda bilgilerini arttırdıkça, kendilerine tekne alıp Akya avı tutkularını, kendi imkan ve bilgileriyle yapmaya başladılar.

BUYUK BALIK AVINI OGRENME SURECININ ASAMALARI

AKYA VURUNCA YASADIKLARI SOK TEKNEYE ALINCA BUYUK BIR SEVINCE DONUSTU

2005 – 2006 senesinden sonra kurulmaya başlayan balık avı forum siteleri, insanların birbirleriyle balık avı hikaye ve bilgilerini paylaşmasına zemin hazırlayarak, amatör balık avı tutkunlarına yardımcı oldular. Daha sonraları düzenlemeye başladıkları, amatör balık avı katılımlarıyla, amatör balıkçılığın gelişmesine önemli katkı sağladılar. Bütün bu sitelere amatör balıkçılık adına gösterdikleri olumlu katkılarından dolayı, teşekkür etmek gerekir. Ben kendi adıma bu sitelere, amatör balıkçılık kültürünün oluşmasında verdikleri katkıdan dolayı teşekkür ederim. Umarım, amatör balıkçılık adına sürdürdükleri olumlu çalışmaları, daha üst düzeyde taşıyarak, sürdürmeye devam ederler.

AKYA VURUNCA YASADIKLARI SOK TEKNEYE ALINCA BUYUK BIR SEVINCE DONUSTU

Bu Akya avına katılan arkadaşlarımız da bu oluşumlardan etkilenerek Akya avı turumuza katılmıştı. Amaçları büyük balık avı yapmaktı. Mümkünse de Akya avı yapıp, güzel bir Akya avı videosu çektirmek istiyorlardı. Palamut avını takiben Akya avı için, Akya oltasını hazırlayıp denize indirdik.

Tuzla Koyunda Akya avı için dolaşmaya başladık. Bir süre bir hareket olmadı. Dağların arkasında güneş batmaya başlamıştı. Gün batımını izledikten sonra artık son viraja girmiştik. Tuzla Koyunda 40 m suyuna girip kıyı boyunca Akseki Koyuna doğru ilerlerken, kaloma hızla boşalmaya başlamıştı. Kalomanın şiddetine bakılacak olursa Akya oltamıza asılmış ve derinlere inme çabası içine girmişti. Arkadaşlar oltaları sarmaya başladığında, tekneyi dışa doğru almaya başlamıştım. Diğer oltayı topladıktan sonra sırayla Akya ile mücadeleye devam ettik. 15 dakika sonra Akya yorulup yükselişe geçmişti. Artık teknenin altında Akya’nın daireler çizerek dönüşünü net olarak görebiliyorduk. Tekneye aldığımızda arkadaşların keyfine diyecek yoktu. Yıllardır süren tutku gerçek olmuştu.

Darısı diğer Akya avı tutkunlarının başına…

BUYUK BALIK AVI BEKLENTILERI GECERSE BUYUK SEVINC YARATIR

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/3Uzp04KcJAc

Akya Vurunca Yaşadıkları Şok Tekneye Alınca Büyük Bir Sevince Dönüştü

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.