TUT BIRAK YAZILI ORKINOS AVI

Tut Bırak Yazılı Orkinos Avı :

TUT BIRAK YAZILI ORKINOS AVI

TUT BIRAK – Yazılı Orkinos Avı –

Genç bir amatör balıkçı babası ile balık avı turumuza katılıyor. Babası ile beraber hayallerinde Akya avı var. Ama genç amatör balıkçı olan avcımız daha önce hiç avlayamadığı yarım kilo, bir kilo arası Yazılı Orkinos avıyla bile mutlu oluyor. Yeterli yem avı yapıldığı için de son avlanan Yazılı Orkinosu denize iade etmeye karar veriyor.

Bir çok kişi “bir balıktan ne olacak” diyor. Onlara tavsiyem bir balık yumurta döktüğünde bu sayının ne kadar olduğunu öğrenmesi olacaktır. Eğer bırakılan o bir balık 10 sene denizde kalıp üretim faaliyetine devam ederse nelerin değişeceğini hesaplamasıdır. Eğer o hesaplama sonucu hala “bir balıktan ne olacak” diyebiliyorsa benim söyleyecek sözüm kalmaz.

TUT BIRAK YAZILI ORKINOS AVI

Bu Balık Avının Hikayesi

Adrasan Fenerinin açığında Yazılı Orkinos bereketi yaşıyoruz. Yeterince yemlik Yazılı Orkinos avı yaptıktan sonra, Tuzla Koyuna doğru hareketleniyoruz. Oltalar suda, yolda da Yazılı Orkinos bereketi devam ediyor. Yemli balık ihtiyacımızı karşıladığımız için artık tekneye balık almayacağız. Ali’nin olta boş kalmıyor. Ali oltayı çekiyor. Yarım kilo civarı bir Yazılı Orkinos oltada. Hemen Yazılı Orkinosu oltadan çıkarıp, Tut Bırak Yöntemine uygun olarak denize geri bırakıyoruz.

TUT BIRAK YAZILI ORKINOS AVI

Genç amatör balıkçımız, önce hayatının avını yapıyor, sonra bu balık avının bir sonu olduğunu öğrenerek, avladığı balıkları tut bırak yöntemine uygun bir şekilde geri bırakmayı öğreniyor. Artık o genç arkadaşımız, avladığı birkaç balığı tutup geri bırakarak, üst düzey amatör balıkçı oluyor. Allah bütün amatör balıkçılara bu duyguyu yaşamayı nasip etsin. Bu duyguyu yaşayanların sayısı hızla arttıkça, ülke refahımız da aynı hızla artıyor olacak.

Genç arkadaşımız, tut bırak yönteminin tatminini yaşadıktan sonra, Tuzla Koyunda Akya avı için dolaşıyoruz. Akya oltaları mavi derinliklerde dolaşırken, bir de 8 Kg Akya avının sevincini yaşıyor. Genç arkadaşımızı;

–         ilk defa avladığı Yazılı Orkinos avından,

–         Tut bırak yöntemine uygun bir şekilde avladığı Yazılı Orkinosu geri bıraktığından,

–         Babası ile beraber 8 Kg Akya avı yapmasından dolayı,

tebrik ediyoruz.

Hayatta, hep böyle başarılı olması dileğiyle.

BALIKCILIGIMIZIN GELECEGI ICIN YAKALA BIRAK AVI

Yakala Bırak Akya Avı Videosu: https://youtu.be/kMe9A09ggcQ

Tut Bırak Yazılı Orkinos Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.