YEM BALIGINA SEVINDIK AKYA KACINCA UZULDUK

Yem Balığına Sevindik Akya Kaçınca Üzüldük :

YEM BALIGINA SEVINDIK AKYA KACINCA UZULDUK

Sezon başı oğlumla serbest dalış ve zıpkınla balık avı yapmak için yola çıktık. Sulu Adanın karşısında bir koyda oğlumla serbest dalış ve zıpkın yapmayı planlamıştık. Yola çıktıktan hemen sonra teknedeki tek olta ile yüzey sırtısı çekmeye başladık. Denizde balık durumunu merak ediyorduk.

YEM BALIGINA SEVINDIK AKYA KACINCA UZULDUK

Serbest Dalışa Giderken Oltamız Boş Kalmadı

Deniz ve hava çok güzeldi. Baba oğul sohbete dalmıştık. “Bu sene pandemiden dolayı sezon nasıl geçecek” sohbeti yapıyorduk. Arada büyük balık hayallerimizden bahsediyorduk. Tam dalış yapacağımız koya yaklaşırken oltamıza bir yemlik balık atladı. Oğlum oltadaki balıkla mücadele etmeye başladı. Oltaya takılan ilk balık olduğu için kalomayı gevşek tutarak mücadele ediyorduk. Bu şekilde balığı yorarak daha garantili bir şekilde almayı hedefliyorduk. Bir süre mücadele ettikten sonra yem balığımız teknenin altında gözüktü. Hemen arkasından da Balon Balığı sürüsü boy gösterdi. Yem balığını balonlara kaptırmadan tekneye aldık. Balığı kovaya koyup serbest dalış için hazırlığa başladık.

Ben dalış elbisemi giyerken oğlum suya girmişti. Hemen ardından bende suya girdim. Önce beraberce serbest dalış yaptık. Sonra o üşüyüp tekneye dönünce ben koy içinde kısa bir zıpkınla tur attım. Oğlumu güneşin altında fazla bekletmemek için zıpkınla avı kısa kesip tekneye döndüm. Teknenin demirini alıp Adrasan Koyuna doğru olta çekerek dönüşe geçtik.

YEM BALIGINA SEVINDIK AKYA KACINCA UZULDUK

Hacivat Burnuna kadar tekrar yem balığı için yüzey sırtısı yaptık. Hacivat Burnunda büyük balık avı için Akya Oltasını hazırladık. Elimizdeki tek yemi oltaya takıp yemli dip sırtısına başladık. Adrasan Fenerine kadar hiç bir vuruş olmadı. Fenerin açığında bir kaç balon yemi yokladı. Ama tekneye yol vererek yemi balonlardan kurtardık.

Akya Bizi Koy İçinde Bekliyormuş

Adrasan Koyuna girdiğimizde tekrar yavaşlayarak oltaya dip yaptırdık. Koy içinde de Akya avı yapmak umuduyla dip sırtısı yapmaya devam ettik. Büyük balıklardan bahsederek koyu bir sohbete dalmıştık. Tam Adrasan Koyunun ortasına geldiğimizde Akya kaloma boşaltmaya başladı. Sohbeti bırakıp Akya ile mücadeleye başladık. Oğlum Akya ile mücadele ederken zorlanıyordu. Ama ne kadar zorlansada yorulana kadar mücadeleye devam etmesini istiyordum. Zorlanarak da olsa oltayı sarmaya devam ediyordu. Ne olduysa bir anda Akya kendini oltadan kurtardı. Muhtemelen kanca balığın etinin zayıf olduğu bir yerden girip, mücadele esnasında yırtılarak kurtulmasını sağlamıştı. “Sağlık olsun” diyerek oltayı topladık.

Nasıl olsa sezon başıydı. Büyük balık avı yapmak için daha çok fırsatımız olacaktı. Üzülmeye değmezdi. Olta avı için çıkmadığımız bir günde bile büyük balıkla mücadele etme şansını yakaladığımız için şükrederek evin yolunu tuttuk.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/Y_VZrS9_wBY

Yem Balığına Sevindik Akya Kaçınca Üzüldük

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.