KANKALAR BUYUK BALIK AVINDA TECRUBE EDINDILER

Kankalar Büyük Balık Avında Tecrübe Edindiler :

Balık avında bayanların ve çocukların kısmeti erkeklere göre daha fazladır. Çıktığımız yüzlerce balık avında edinilen istatistikler bu sonu veriyor. Bu konuyu sitemde pek çok kez işledim. Bu sene bu istatistiklerin doğrulanması şeklinde geçti.

KANKALAR BUYUK BALIK AVINDA TECRUBE EDINDILER

Kısmetli Olanlar Büyük Balık Avını Yapar

Bu sene baba ve oğulların senesi oldu. Pek çok kişi balık avına oğluyla geldi. Pek çoğuna da büyük balık avını yapmak kısmet oldu. Bu gruba benim oğlum ve arkadaşları da dahil oldu. Bu sene oğlum ve arkadaşlarıyla çok güzel avlar yaptık. Özellikle oğlumun büyük bir hevesle balık avına çıkmak istemesi beni çok mutlu etti. Denizi ve balık avını şimdiden öğrenmesi çok güzel.

KANKALAR BUYUK BALIK AVINDA TECRUBE EDINDILER

Kankalar Balık Avında

Bir gün önce oğlumla balık avına çıkıp büyük balık avı yapmıştık. Sanki avımızda bir eksik vardı. O da oğlumun sevincini paylaşacağı bir arkadaşının eksikliğiydi. Eve dönerken “yarın ava kankanı da çağırsana” dedim. Bu teklifimin üzerine balıklama atladı. Eve dönünce ilk işi kankasını yarınki balık avına davet etmek oldu.

KANKALAR BUYUK BALIK AVINDA TECRUBE EDINDILER

Sabah erkenden kankasını da alarak tekneye bindik. Oltaları suya bıraktığımızda saat 06.30 du. Adrasan Koyu içinde yemlik balık avı çok verimli geçti. Hemen büyük balık avı yapmayı düşündüğümüz meraya doğru yöneldik. Tam meraya yaklaştığımızda oltamıza güzel bir yemlik Tombik takıldı. Oltaları hızla toplayıp Tombiği Akya Oltasında canlı yem yaptık. Canlı yemimiz hazır olunca hiç vakit kaybetmeden suya bıraktık.

KANKALAR BUYUK BALIK AVINDA TECRUBE EDINDILER

Büyük balık merasına yaklaşmaya başlayalı 4 dakika olmuştu. Hızımız normale göre biraz daha yüksekti. Ama bu Akya için hiç sorun olmadı. Hızla kaloma boşalmaya başladı. Kancanın balığa geçtiğinden emin olana kadar balığa yol vererek meradan uzaklaşmaya başladık. Bir süre sonra büyük balık normalin üzerinde bir hızla kaloma boşalttı. Bu kancanın balığa geçtiğinin işaretiydi. Kalomayı kademeli olarak sıkarak sarmaya başladım. Bir süre oltanın boşluğunu aldım. Sonra oltayı önce oğlumun kankasına verdim. Onun ilk büyük balık macerası olduğu için ilk mücadeleyi de o yapmalıydı.

KANKALAR BUYUK BALIK AVINDA TECRUBE EDINDILER

Büyük Balık Mücadelesiyle İlk Tanışma

Çocuk böyle bir oltayı ilk defa eline almıştı. İlk defa büyük balığın mücadele gücüyle tanışıyordu. Çıkrık makineyi ikinci devire aldığım için kolu çevirmekte çok zorlanmıyordu. Ama kamışa gelen baskı, hiç bilmediği bir güçtü. Bütün bu sebeplerden dolayı büyük bir şaşkınlık içindeydi. Ama büyük balıkla mücadele etme isteği ve merakı ağır basıyordu. Büyük bir hırsla yeni tanıştığı zorlukla mücadele etmeye çabalıyordu. Artık zorlanmaya başladığı aşamada oltayı oğluma devretti. Oğlum bir süre rahat bir şekilde mücadele ettikten sonra balığın baskısı artınca o da yoruldu. Sonra oltayı ben aldım. Bu arada balığı yeterince açık suya çıkardığımız için motoru kapatıp tekneyi açık suda durdurdum. Bu aşamadan sonra balıkla mücadele daha da sertleşti.

KANKALAR BUYUK BALIK AVINDA TECRUBE EDINDILER

Bir süre sonra oltayı çocuklara verdiğimde artık tek başlarına mücadele edemez durumdaydılar. Onlarda beraberce mücadeleye devam ettiler. Problemleri yardımlaşarak çözmeleri çok güzeldi. İşte çocukların bir arada olmalarını gerektiren en önemli sebep budur. Çocuklar ancak bir arada olarak takım çalışmasının önemini anlayabilir. Bu bilgi onları birbirlerine bağlayacak en önemli aşamadır. Zorluklar karşısında herkesin birbirine ihtiyacı vardır.

Balığı teknenin altına kadar yükselttiğimizde aşağıda bir büyük balık daha gözüktü. Oğlum onun Balon Balığı olduğunu söylerken, ben de daha büyük bir balık olduğunu düşünüyordum. Ama odağımızda mücadele etmekte olduğumuz Akya vardı. Bu yüzden onun gelişini seyre daldık. Akya daireler çizerek ve kabarcıklar çıkararak yukarı doğru yükseldi. Teknenin yanına geldiğinde misinayı çocuklara verip balığı tekneye aldım. Tam bu aşamada saat 07.27 yi gösteriyordu. Bu senenin en hızlı avını yapmıştık.

KANKALAR BUYUK BALIK AVINDA TECRUBE EDINDILER

Oğlumun kankası ilk defa bu kadar yakından gördüğü Akyanın büyüklüğünden ürkmüştü. “Korktun mu” diye sorduğumda “normal bir tepki değil mi?” anlamında “olabilir” dedi. Bu cevap çok hoşuma gitti. Bu tepkinin geçici bir durum olduğunu izah eden bir cevaptı. Yani her şey yolundaydı. Sonrasına bu muhteşem avımızın keyfini çıkardık.

Avımızın Paylaşılması

Eve döndüğümüzde ilk işimiz bu güzel avımızı oğlumun kankası ile paylaşmak oldu. İlk avın bir paylaşım içinde yenmesi bu avın en önemli aşamasıdır. Çünkü böyle bir avı daha da değerli kılacak olan bu aşamaların doğru yaşanmasıdır.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/h1GR9bB7mr4

Kankalar Büyük Balık Avında Tecrübe Edindiler

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.