YEMLI DIP OLTASI ILE SINARIT AVI

Yemli Dip Oltası ile Sinarit Avı :

YEMLI DIP OLTASI ILE SINARIT AVI

Yemli dip oltası ile sırtı yaparak sinarit avı genellikle zor bir iştir. Yemin canlı olması durumunda, Sinarit avı şansı daha fazla olacaktır. Sinarit avı için yemli dip takımlarını Sinaritlerin yaşam alanları olan taşlık kayalık yerlere, erişteliklere, su altı yükseltilerine, burunlara ve yamaçlara yakın çekmek gerekir. Sinaritler, av bölgelerinde yemin dolaşması durumunda, yeme ilgi göstermektedir.

YEMLI DIP OLTASI ILE SINARIT AVI

Yemli Dip Oltası ile Sırtı Çekerken Tekne Hızı Ne olmalıdır?

Yemli takımlarla sırtı çekerken tekne hızı 2 – 4 mili geçmemelidir. Yemin düzgün çekilmesi ve Sinaritin tekne sesi ile rahatsız edilmemesi gerekir. Gerekirse olta uzun salınıp tekne hızı bir miktar arttırılabilir. Derin sularda olta çekerken yavaş olmak, aynı zamanda daha az rahatsızlık vermek anlamına da gelmektedir.

Sinarit sese aşırı tekili bir balıktır. Rahatsız edilmekten hiç hoşlanmaz. Hemen bölgeyi terk ederek daha sesiz yerlere doğru uzaklaşır. Sinariti tekne hareketinin fazla olduğu yerlerde aramak çok doğru değildir. Olta ile tekne sesi arasına ya derinliği kullanarak, ya da salınan misina miktarını arttırarak mesafe konulması faydalı olacaktır. Uzun salınan yemli takımların kurşunu ağır olursa idaresi zorlaşır. Hem olta idaresini kolaylaştırmak, hem de sesi azaltmak için daha hafif ağırlık kullanılarak tekne hızı düşürülüp, oltanın istenilen derinlikte çekilmesi sağlanabilir. Bu şekilde, olta kullanımı ve ses açısından avantaj sağlanmış olur.

YEMLI DIP OLTASI ILE SINARIT AVI

Sinarit Avı İçin En Doğru Ortamlar Hangileridir?

Sinarit avı için günün en sakin zamanları ya da havanın karışıp dalgaların şiddetiyle burunların dövüldüğü, doğal sesleri artığı zamanları seçilmelidir. Dalgalar aynı zamanda, taşlardaki birçok besin maddesini ve kabukluları daha kolay ulaşılır hale getirmesi, birçok balık için beslenme fırsatı oluşturur. Ufak balıklar bu ortamda beslenmeye çalışırken, Sinarit gibi trofe balıklar içinde beslenme fırsatları oluşturur. Bu ortamlarda ufak balıkların beslenme çabası savunmalarını düşürdüğünden, Sinaritlerin avlanmasını kolaylaştırmaktadır. Bu fırsattan yararlanmaya çalışan trofe Sinaritler kolay av verirler. Dalgaların tekneyi düzensiz olarak sallaması, yemimizi Sinarit açısından daha cazip hale getirir.

Yemli Dip Sırtısıyla Sinarit Avı Videosu: https://youtu.be/ohH73p73PHw

Yemli Dip Oltası ile Sinarit Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.