BAYANLARIN BALIK AVI AKYA AVI

Bayanların Balık Avı Akya Avı :

BAYANLARIN BALIK AVI AKYA AVI

Her sene bayanların balık avı turlarına katılımlarında artış olmaktadır. İlk senelerde eş ve erkek arkadaşları ile gelen bayanlar, zaman geçip balık avına olan ilgi arttıkça kız arkadaşları ve sonunda yalnız başlarına da katılmaya başlamışlardır.

BAYANLARIN BALIK AVI AKYA AVI

Balık avı genel anlamda eve ekmek getirme sorumluluğunu üstlenmiş erkeğin doğal ilgi alanı gibi gözükmektedir. Ama bu durun son yıllarda değişmektedir. Bayanlarında giderek iş hayatına katılarak ekonomik özgürlüğünü kazanması ve birey olarak daha fazla kendini ifade edebilir olmasıyla değişim göstermektedir. İş hayatının stresi ile boğuşan her insan gibi, çalışan bayanlarda kendilerine rahatlayacak ve stres atacak uğraşlar aramaktadır. Bütün insanlar denizin dinginliğinde, güzel bir doğada, seviyeli bir ortamda balık avının verdiği coşkuyla rahatlayarak kendini daha iyi ifade edebilmektedir.

Bayanların Balık Avındaki Başarısı Tartışılmazdır

Balık avı turlarındaki balık avlama oranlarına baktığımızda, bayanların erkeklere oranla daha fazla başarılı olduğu ortaya çıkmaktadır. Bu durumu göz önüne alarak bir değerlendirme yapmak gerekirse, balık avı aktivitesi bayanlara daha yakın bir ilgi alanıdır. Her ne kadar şimdiye kadar erkekler ev ekmek götürme kaygısı ve doğal ortam şartlarının zorluğuyla erkekler balık avı ile ilgilenmiştir. Günümüzde gelişen ortam şartlarının bayanların katılımı kolaylaştırmaktadır. Bu ortamlarda bayanların kendilerini güvende hissetmesi ile katılımları hızla artmaktadır.

Gelecek dönemlerde bayanları balık avı aktivitelerinde daha fazla göreceğimiz aşikardır. Bu durum eşleriyle balık avına katılan erkeklerinde çok fazlaca işine gelen bir durumdur. Bu sayede balık avına gelmek için izin arayışına girmelerine de gerek kalmayacaktır.

BAYANLARIN BALIK AVI AKYA AVI

Serbest dalışta bayanların fizyolojisi dolayısı ile daha az oksijen ihtiyacı duymaları, bayanlara büyük bir avantaj sağlamaktadır. Bu avantajla bayanlar serbest dalışta daha başarılı olmaktadırlar. İyi bir eğitim alan bayanın zıpkınla balık avı konusunda da çok başarılı olacağı bir gerçektir. Bu sebeple gelecek dönemde zıpkınla balık avı yapan bayanların sayısında da hızla artışlar olacaktır. Olta balıkçılığı ve zıpkınla balık avına bayanların katılması ile balık avı turizminde önemli bir canlanma olacağı açıkça ortaya çıkan bir realitedir.

Bayanların Oltasına Takılan Balıklarhttps://dai.ly/x25n9ka

Bayanların Balık Avı Akya Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BAYANLARIN BALIK AVI AKYA AVI için 2 cevap

 1. Ali bağcı der ki:

  Balık avı turunda bayanların, erkeklere göre daha şanlı olmasını neye bağlıyorsunuz?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Bayanların balık avına, erkekler gibi avcı olma iddası ile başlamamasına ve balık avı yapamasalar bile erkekler gibi eleştiri baskısı altında olmamasına bağlıyorum. Avcılık görevi ailede erkeğin görevi olması ve balık avı yapması gerekenin de erken olması, bayanlar üzerinde böyle bir baskının oluşmasını engellemekte ve bu baskıdan uzak, stressiz başlayan işin başarılı sonuçlanmasına sebep olmaktadır. Burada bahsettiğim pozitif yaklaşımların, balık avını olumlu etkilediğidir. Olumsuzluk içermeyen başlangıçlar çoğu zaman olumlu sonuçlanmaktadır.

   Balık avı turuna gelmeden önce “balık avı yapamama ihtimalimiz var mı?” sorusu soranlara, “bu soruyu sorup da balık avı yapabilen sadece iki kişi çıktı” diyorum. Buna karşılık “ben şu balığı yakalamaya geldim” diyenlerin neredeyse tamamı o balığı avladı.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.