ADRASAN CEVRESINDEKI ADALAR

Adrasan Çevresindeki Adalar :

Adrasan Koyu

Adrasan Çevresindeki Adalar

Adrasan Çevresindeki Adalar

Pırasalı Ada

Adrasan Çevresindeki Adalar

Adrasan Koyu U şeklinde bir koydur. Sahilin uzunluğu 3 Km kadardır. Koyun sol çıkış uzunluğu 4 – 4,5 mil civarıdır. Sağ çıkış 1,5 mil civarıdır. Adrasan Koyundan çıktıktan sonra çevrede toplam 10 tane ada vardır. Bu adalardan, Adrasan Koyunun sol çıkışında bulunan Pırasalı Adadır. Pırasalı Adadan 10 – 12 mil uzakta Üç Adalar vardır. Adrasan Koyunun sağ çıkışından 4 mil uzakta bulunan Sulu Adadır. Sulu adadan 4 – 4,5 mil uzakta Beş Adalar vardır.

Üç Adalar

Adrasan Çevresindeki Adalar

Üç Adalar Tekirova’nın tam karşısında bulunması dolayısıyla, Adrasan’a uzak kalmaktadır. Bu sebeple Adrasan’a pek etkisi yoktur. Senenin birkaç günü dalış okulu Paris Batığına dalmak için gider. Birde günlük tur tekneleri özel talep olursa, günlük tur düzenler.
Adrasan için en önemli adalar Sulu Ada ve Pırasalı Adadır. Bu her iki adada her gün Adrasan’ın hayatında rol oynar. Adrasan’da yaşayanlar ve Adrasan’ı ziyaret edenler balık avı ve günlük turlar ile bu iki adaya giderler. Özellikle Sulu Ada, günlük tur teknelerinin iki günden birinde uğrak yeridir. Pırasalı Ada, Sulu Ada ve Beş Adalar balık avı turlarının uğrak alanlarındandır. Her üç ada çevresinde deniz hızla derinleşmeye başlar. Adaların açık kısımlarında derinlik hemen yüzlerce metreyi bulur. Sulu Adadan 5 – 10 mil açıkta derinlik 2000 – 2400 m dir.

Sulu Ada

Adrasan Çevresindeki Adalar

Adrasan’ın Maldivleri Sulu Ada

Adrasan çevresindeki bu adaların varlığı balık avı ve günlük tur teknelerinin faaliyetini olumlu yönde etkilemektedir. Bu sayede Adrasan turizminin gelişmesine çok olumlu katkı sağlamaktadır. Özellikle Sulu Adanın eşsiz güzellikleri, kumsalları ve billur temizliğindeki denizi ile ziyaret eden insanları büyülemektedir. Sulu Adanın boğaz kısmındaki kumsala çıkan insanların hayreti, buranın güzelliğini anlatmak için yeterli olmaktadır. Bu kumsalda denize girenler, burayı bırakıp da başka bir yere gitmek istememektedir. Bu kumsalı Maldivlere benzeten çok insana rastladım.

Sulu Adanın Boğaz Tarafındaki Sahil

Beş adalar, balık avı tutkunları ve dalgıçların özellikle gitmek istedikleri yerlerdendir. Beş Adalar açık denizin etkilerine açık olması sebebiyle, ancak güzel havalarda gidilebilen bir yerdir.

Gelidonya Fenerinden Beş Adalar Manzarası

Sulu Adanın Gizemlerinin Videosuhttps://youtu.be/QpDVtGZmqXs

Adrasan Çevresindeki Adalar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı ADRASAN, BALIK AVI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.