2019 SEZONUNU BUGUNKU AKYA AVIMIZLA ACTIK

2019 Sezonunu Bugünkü Akya Avımızla Açtık :

2019 SEZONUNU BUGUNKU AKYA AVIMIZLA ACTIK

1 Mayıs Emekçi Bayramı

2019 büyük balık avı sezonunu 1 Mayıs’ta 13,7 Kg Akya avı yaparak açtık. Umarım bu sezon geçen seneden daha bereketli geçer. Geçen sene büyük balık avlarımız çok bereketli geçmişti. Geçmiş 16 yılın en bereketli senesi olmuştu. Bakalım 17 senemiz nasıl geçecek.

Bugün tura katılan arkadaşlar 6 senedir turlarımıza katılan bir arkadaş grubundan iki kişiydi. Sabah erkenden Adrasan Sahilinde buluştuk. Sahilden 300 m. kadar açıldıktan sonra yemlik balık avı için yüzey sırtısı çekmeye başladık.

2019 SEZONUNU BUGUNKU AKYA AVIMIZLA ACTIK

Balık Avı Turumuz Kısa Bir Eğitimle Başlar

Sezon başı olduğu için arkadaşlara kısa bir hatırlatma eğitimi yaptık. Oltaları nasıl kullanacağımızı anlattık. Sonra turumuz başladı. İstikametimiz Sulu Adaydı. Sulu Adaya kadar hiç bir vuruş olmadı. Su üstünde balık oynağı da görmedik. Adanın boğaz kısmında iki tur attık. Kesin av yaparız dediğimiz yerlerde oltalar boş kaldı. Bunun üzerine karşı kıyıya geçmeye karar verdik. Karşı kıyıda Zargana avı yapacaktık. Zargana takımlarını hazırlamak için durmak üzereydik ki, kaloma akmaya başladı.

2019 SEZONUNU BUGUNKU AKYA AVIMIZLA ACTIK

Yemlik balık tam zamanında ve yerinde gelmişti. Eğer yem balığını orada avlamış olmasaydık büyük balık için çok zamanımız kalmayacaktı. Çünkü daha Zargana avı için takım hazırlamak ve av yapmak vardı. Nereden baksan en kısa 40 dakika zaman alırdı.

2019 SEZONUNU BUGUNKU AKYA AVIMIZLA ACTIK

Canlı Yemle Büyük Balık Avı Başlıyor

Yakaladığımız Tombik’i canlı yem yaptık. Hemen Akya Oltasını mavi derinliklere saldık. Büyük balık için dolaşmaya başladık. Ben bu arada yüzey sırtısı takımlarını toplayıp kaldırdım. Artık tam olarak büyük balık avına odaklanmıştık. Aradan beş dakika geçmeden kaloma akmaya başladı. Hemen taşlık bölgenin dışına yöneldik. Bu arada oltayı ben aldım. Açık kaloma ile balığa yol verdim. Artık balığın kancaya geçtiğinden emin olunca kalomayı olması gereken ayara getirdim. Mücadeleye başlamaları için oltayı tekrar arkadaşlara verdim.

İlk Akya Avlamanın Keyfini Yaşamak

Keyifli bir mücadele oldu. Yorulan oltayı diğerine verdi. Akya yorulana kadar mücadele etti. Başlarda Akya bizim çektiğimizden daha fazla kaloma boşalttı. Mücadele ilerledikçe biz daha çok çekmeye başladık. Sonunda Akya’yı teknenin yanında kadar çektik. Akya teknenin yanına gelince uzanıp tekneye aldık. Toplamda mücadele 20 – 25 dakika kadar sürdü.

Akya’yı tekneye aldığımızda arkadaşların mutluluğuna diyecek yoktu. Özellikle Hakan’ın ilk büyük balığı olması sebebiyle çok mutluydu. Hüseyin ile daha önce birkaç defa büyük balık avı yapmıştık. Hüseyin de Hakan’ın bu duyguları ilk defa yaşıyor olmasından dolayı ayrıca mutluydu. Artık Hakan da büyük balık avı yapanlar kervanına katılmıştı.

Balığımızı alınca oltamızı toplayıp Adrasan Koyunun yolunu tuttuk. Sabah turunu güzel bir Akya avı yaparak bitirdik.

2019 SEZONUNU BUGUNKU AKYA AVIMIZLA ACTIK

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/UbmYgErJKrQ

2019 Sezonunu Bugünkü Akya Avımızla Açtık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.