AGUSTOSTA AKDENIZDE BALIK MIKTARINDA BUYUK ARTIS OLUR

Ağustosta Akdenizde Balık Miktarında Büyük Artış Olur :

Ağustos ayı büyük balıklar için hasat dönemidir. Bir çok balık sürüsü içinde göç zamanıdır. Bütün bu balıklar ilkbaharda yumurtadan çıkan yavrularla beslenmek için kıyılara yönelir. Yavru balıklar Ağustos ayına kadar birazda olsa büyümüş olur. Ağustos ayı bütün balıklar için beslenme ve göç dönemidir. Kış ve göç için hazırlık yaparlar. Bütün bu kargaşa en çok büyük balıklara yarar. Onlar hemen kıyıların açığında pozisyon alıp avlanırlar.

AGUSTOSTA AKDENIZDE BALIK MIKTARINDA BUYUK ARTIS OLUR

Büyük Balıklar En Çok Beslenme Dönemlerinde Av Verirler

Büyük balığın en verimli olduğu zamanlar balığın beslendiği saatlerdir. Balıklar beslenirken çok saldırgan olur. Her türlü yeme atlama eğiliminde olur. Bu zaman dilimlerinde büyük balık avı yapmak uygun olacaktır. Genel olarak bütün balıklar için beslenme zamanları sabah ve akşam suyudur. Bu zaman dilimlerinde bütün balıklar kıyılara yanaşarak beslenmeye çalışırlar. Bu yüzden balık avı yapan avcı için de balık zamanı bu zaman dilimleridir.

Sabah suyu sabahın erken saatlerinde başlar ilerleyen saatlerde balık zamanından uzaklaşılır. Akşam suyu saat 16.30 dan sonra başlar. Saatler ilerleyip güneşin batma zamanı yaklaştığı son 1 – 1,5 saate zirve yapar. Bu açıklamadan da anlaşılacağı gibi, balık avı için en verimli saat dilimi 1 – 1,5 saat kadardır. Sabah güneş doğarken ve akşam güneş batarken en verimli saatlerdir. Bu saatlerde balık kıyılarda çok fazla miktarda bulunur. İlerleyen saatlerde de yavaş yavaş açığa doğru yönelir.

AGUSTOSTA AKDENIZDE BALIK MIKTARINDA BUYUK ARTIS OLUR

Ağustosta Sabah ve Akşam Suyunda Zaman Dilimi Genişler

Ağustos ayında sabah ve akşam saatlerinde 1 – 1,5 saat olan zaman dilimi 2 – 3 saate kadar çıkar. Bu dönem kış aylarına kadar azalarak devam eder. Balık Avı için en verimli dönem Ağustos – Kasım ayları arasıdır.

Bazı seneler ufak balık miktarı çok fazla olur. Bu dönemlerde büyük balık miktarında da hızlı bir artış gözlenir. Bir denizde ufak balık miktarı ne kadar fazlaysa, o denizde büyük balık miktarı da hızla artış gösterecektir. Büyük balıkları ufak balıkların bol olduğu meralarda aramak daha doğrudur.

Balık Avı İçin En Çok Ağustos Eylül ve Ekim Aylarını Severim

Bu aylarda balık, deniz ve hava çok güzel olur. Ağustos ayı biraz fazlaca sıcak olur. Ama sabah çok erkenden ava çıkıp avı yapıp hemen dönünce sıcağı pek hissedilmez. Eylül ve Ekim aylarında hava ve deniz mükemmel olur. Belki de bütün senenin en güzel ayları Eylül ve Ekim aylarıdır. Bu aylarda balık avına, havaya ve denize doyum olmaz.

AGUSTOSTA AKDENIZDE BALIK MIKTARINDA BUYUK ARTIS OLUR

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/24E9j5J1rhY

Ağustosta Akdenizde Balık Miktarında Büyük Artış Olur

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.