AKSAM SUYUNDA DOMUZ BALIGI AVLADIK

Akşam Suyunda Domuz Balığı Avladık :

Selçuk Yılmaz ile akşam suyunda büyük balık avına çıktık. Her zaman olduğu gibi büyük umutlar içindeydik. Bazen akşam suyunda yem balığı sıkıntı olabilir. Ama bugün teknede Kalamar vardı. Bunun rahatlığı ile kısa bir süre yem balığı için dolaştık. Sonra Kalamarı yem yaparak büyük balığa bakmaya karar verdik.

AKSAM SUYUNDA DOMUZ BALIGI AVLADIK

Akşam Suyunda Yem Balığı Avı

Bazı akşam turlarında daha koy içinden olta attığımız ilk anlarda yem balığı avı yaparız. Ama bu mümkün olmazsa iki seçenek vardır. Ya koy içinde dolaşıp ısrarla yem aramak, ya da hiç vakit kaybetmeden Pırasalı Ada istikametine gidip orada yem balığına bakmak. Her iki seçeneğin de kendi içinde avantajları ve dezavantajları vardır. Koy içinde avladığımız büyük balıklar genellikle 10 Kg civarı ve altı olur. Ama Pırasalı Ada etrafında balık boyları genellikle daha büyük olur. Ama Pırasalı Adaya çıkmak zaman alır. Bu seçimde en can alıcı olan yem balığının yoğunluğudur. Yem varken adaya gitmek çok doğru değildir. Yem varken vakti koy içinde değerlendirmek daha verimlidir. Tabii bu tercihler hep neyi daha çok istediğimize bağlı olarak değişim gösterir.

AKSAM SUYUNDA DOMUZ BALIGI AVLADIK

Büyük Balık Avı Başlasın

Bugün teknede Kalamar olduğu için koyda kalmayı tercih ettik. Bunun bir sebebi de, Selçuk ile daha önceki turlarda avımızı koy içinde yapmış olmamızdı. Bu yüzden koy içinde kaldık.

AKSAM SUYUNDA DOMUZ BALIGI AVLADIK

Beraberce en çok balık avladığımız meraya yaklaştık. Yemi hazırlayıp suya bıraktık. Böylece büyük balık avına başladık. Daha yeme dip yaptırmaya fırsat bulamadan kaloma boşalmaya başladı. İlk anki baskı çok güçlüydü. İlk anda “Akya geldi” diye düşündük. Ama mücadele ilerledikçe balığın gücü azalmaya başlayınca Akya olmadığını anladık. Sonra tahminler aşaması başladı. İlk Yasemin Balığı tahmini Selçuk’tan geldi. Akşamın loş ışığında bir şey görmek zordu. Ayrıca su da çok berrak değildi. Bu yüzden balığın ne olduğunu anlamak kolay olmadı.

Artık balığı teknenin altına kadar yaklaştırmıştık. Balığın yatsı olduğunu en azından seçebiliyorduk. Bir süre daha sabırla uğraştıktan sonra Domuz Balığını tekneye aldık. Değişik bir av olması ve Domuz Balığı için iri bir boy olması sevinç kaynağımız oldu. Böylece günü güzel ve değişik bir avla bitirmiş olduk.

Her av avcısına değişik tecrübeler katar.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/cKHep8plDyM

Akşam Suyunda Domuz Balığı Avladık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.