ISTANBULDAN ADRASANA AKYA AVINA GELDI

İstanbuldan Adrasana Akya Avına Geldi :

ISTANBULDAN ADRASANA AKYA AVINA GELDI

Bir hafta önce oldukça sert bir denizde Akya avı yapmıştık. Yem olarak Kalamar kullanmıştık. Ama balonlar 7 Kalamarı da yemiş ya da parçalamıştı. Son Kalamardan sadece kafa ve kuyruk kısmı kalmıştı. O iki parça ile son bir gayretle Akya avlamak kısmet olmuştu. İşte bu haber sosyal medya vasıtası ile her yerdeki dostlara ulaştı. Böyle olunca da yeni bir tur talebi oluştu. Üstelik bu seferki tur talebi daha da iddialıydı.

ISTANBULDAN ADRASANA AKYA AVINA GELDI

Daha Büyük Balık Talebi

Arkadaşlar bugün daha büyük bir balık istiyordu. İnançları o kadar yüksekti ki, bu durum başarılı olma ihtimalini çok daha yükseltiyordu. Zaten tura katılan arkadaşlardan bu şekilde bir talep duyduğumda, benimde modum çok yükselir. Bir anda içimi büyük bir enerji kaplar. İçimden “bugün büyük balık yakalayacağız” derim.

ISTANBULDAN ADRASANA AKYA AVINA GELDI

Bugün de tur büyük bir motivasyon ile başladı. İşin garip tarafı yem balığı ararken bile yemlikler çok büyük geliyordu. Yemlik balık avı bile çok keyifli geçti. Baktık yemlikler çok büyük geliyor. Biz de arkadaşların yanlarında getirdiği Kalamarlar ile büyük balık avına başlamaya karar verdik.

ISTANBULDAN ADRASANA AKYA AVINA GELDI

Kalamar ile Akya Oltasının Hazırlığı

Kalamar ile hemen Akta Oltasını hazırlayıp suya bıraktık. Oltayı salma işlemini bitirince motoru boşa aldım. Takıma derinlik kazandırmaya çalışıyorduk. Tam dibe yaklaştığı esnada kaloma akmaya başladı. Hemen motora yol verip tekneyi açık suya doğru almaya başladık. Kalomanın akış şiddetine bakarak oltadaki balığın büyük olduğunu rahatça anlayabiliyorduk.

Tekneyi yeterince açık suya alınca, motoru kapatıp balıkla mücadeleye başladık. Mücadele çok keyifli geçiyordu. Ama arkadaşlar bu kadar hızlı bir şekilde büyük balık avlamış olmamıza çok şaşırıyorlardı. Onlar avın bu kadar hızlı olacağını hiç düşünmemişlerdi. Neyse ki, balıkla mücadele ederken herkes hevesini fazlasıyla almıştı. Balık mücadelesi ile hepimizi büyük balık avına doyurdu.

Yem Balığının Tazeliği

Bugünkü Kalamarlar çok tazeydi. Üzerlerinde hiç bir şekilde rahatsız edici bir koku yoktu. Zaten böyle olunca da avın hızlı bir şekilde gerçekleşmesi mümkün oldu. Yem azıcık bile kokuyor olsa balonlar hemen oltanın başına toplanıyor. Bu yüzden de en güzel yem canlı yemlerden oluyor. Ama canlı olmasa bile en azından taze olması çok önemli. Bu sayede hem vakit kaybetmiyoruz, hem de malzeme kaybetmiyoruz. Ödülü de büyük oluyor.

İlk Akya Avı Tecrübesi

İstanbul’dan sadece büyük balık avı için gelen arkadaşın kısmetine çok güzel bir av oldu. Bugün hava ve deniz de çok güzeldi. Böylesi güzel bir ortamda böyle bir av yapmanın keyfine doyum olmuyor.

Büyük Balık Avı Videosu: https://www.dailymotion.com/video/x29dcrl

İstanbuldan Adrasana Akya Avına Geldi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.