AKYA AVINDA KISMETIN BOYLESI

Akya Avında Kısmetin Böylesi :

AKYA AVINDA KISMETIN BOYLESI

Bir önceki yazımızda kısmetin ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalıştık. Kısmet bu kadar önemliyken, nasıl oluyor da bazıları daha kısmetli olabiliyor?

AKYA AVINDA KISMETIN BOYLESI

Bazılarının diğerlerinden daha fazla kısmetli olabilmesini, çok üst derecedeki isteğe ve inanca bağlıyorum. Birde, Allah’a rıza gösterip “ya nasip” diyebilmek var. “Ya nasip” de; olursa da, olmazsa da “Allah’ım sana şükrederim” diyebilen ruh hali var. Bir insan bu ruh halini yakalamışsa, ne isterse o oluyor. Benim bunca yıllık tecrübem bunu söylüyor.

AKYA AVINDA KISMETIN BOYLESI

Bu balık avına da bu ruh haliyle çıktık. İçimizde hiç balık avlayamama ihtimali yoktu. Balık avı yapmak için sahilden açıldık. Daha Adrasan Koyu içinde yemlik balıkların avını yapmıştık. “Koy içinde bu kadar yemlik balık varsa, büyük balık da buralardadır” diyerek Akya oltalarını hazırlayıp yemli dip sırtısı yapmaya başladık. Çok geçmeden kaloma boşalmaya başladı. Balığı taşlık bölgenin dışına alıp bir süre tekne ile çekerek yorduktan sonra mücadeleye devam ettik. Yorulan oltayı diğerine vererek balık avının keyfini yaşamaya çalışıyordu. Mücadele 20 -25 dakika kadar sürdü. Balığı tekneye aldığımızda keyfimiz yerindeydi.

AKYA AVINDA KISMETIN BOYLESI

Kısmetli Günde İkinci Balık

Yemleri tazeleyip suya bırakarak dönüş yoluna geçtik. Balık avı dönüş yolunda da devam ediyordu. Çok geçmeden kaloma tekrar boşalmaya başladı. Bugün gerçekten çok kısmetli günümüz olmalıydı. Sabahtan beri oltalar hiç boş kalmıyordu. Av bu kadar keyifli olunca zamanda su gibi akıp geçiyordu. Yine balığı taşlık bölgeden uzaklaştırmak için 5 -10 dakika kadar taşlık bölgeden uzaklaştık. Uygun bir yerde durarak balıkla orada mücadeleye başladık. Bu balık öncekine nazaran daha büyüktü. Yorulan oltayı diğerine veriyordu. İlk balığı almış olmanın verdiği rahatlıkla balıkla mücadele ediyorduk. Her kes hayatından çok memnundu. Umduğumuzun üzerinde keyifli bir av oluyordu. Yarım saatlik bir mücadeleden sonra balığı tekneye aldık.

Artık hem gözümüz doymuş, hem de balık tutmaktan yorulmuştuk. Oltaları toplayıp sohbet ederek hızla sahile yöneldik. Güzel bir balık avı gününde çok kısmetli bir balık avı yapmıştık. Akya avında kısmetin böylesini bütün balık avı dostlarına temenni ederim.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/S3Il8xqwMW8

Akya Avında Kısmetin Böylesi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.