ANCAK HAYALLERININ PESINDE KOSANLAR HEDEFLERINE ULASIR

Ancak Hayallerinin Peşinde Koşanlar Hedeflerine Ulaşır :

ANCAK HAYALLERININ PESINDE KOSANLAR HEDEFLERINE ULASIR

Oturduğu yerden hayal kuranların hiçbir hayalinin gerçek olması mümkün değildir. Balık avı hayalide böyledir. Ölü toprağını üzerinden atıp ayağa kalkması ve hayalleri için çaba harcaması gerekir. Harekete geçmeyenin ilerlemesi mümkün değildir. Bazen bazı hayaller kişinin bilgi ve beceri düzeyinin çok üzerinde olabilir. Kendi başına gerçekleştirmesi çok maliyetli ve uzun zaman alabilir. Bu durumda bir bilenden yardım alması, amacına ulaşmak için şarttır. Bilgi neredeyse oraya başvurmak akıllı insanın seçeceği en mantıklı yoldur. Bilgiyi olduğu yerden talep etmeyen sefalet içinde kalmaya mahkumdur. Her insanın yetenekleri farklıdır. Bizde olmayanı olandan talep etmek bizim para ve zaman kazandırır. Eğer hedefe bu şekilde oluşacaksak, en mantıklı yolu seçmiş oluruz. Bazen de araştırıp okuyarak öğrenmek daha doğru bir yoldur.

ANCAK HAYALLERININ PESINDE KOSANLAR HEDEFLERINE ULASIR

Bilgi ve Tecrübenin Oluşması Çok Maliyetlidir 

Balık avında edinilebilecek bilgi ve tecrübenin bir sınırı yoktur. Balık avını etkileyen değişken sayısı sonsuzdur. Örneğin ışık değişkenini ele alalım. Işının bir gün içinde değişme olasılığı sonsuza yakındır. An itibariyle evrende muhtelif değişkenler sadece bir kere bir araya gelirler. Aynı değişkenlerin tekrar bir araya gelme olasılığı yoktur. Aynı şekilde insan veya nesne fark etmez. Hangi özelliğini incelediğimizde fark etmez. Bunlar arasında hiçbiri %100 aynı değildir. Her bir unsur benzersiz tektir. Bu durum kanaat oluşturmanın önündeki en büyük engeldir. Bu yüzden sosyal ilişkilerin olduğu bir yerde sebep sonuç ilişkisi aramak boşunadır. Ancak genellemeler yapılabilir. Onlarda yüzdeler ile ifade edilebilir. Tabii çok büyük değişken sayıları arasında kombinasyon yapabiliyorsanız. Yoksa herkesi farklı telden çalarken bulursunuz. Aynı şu anda olduğu gibi. Bir fikir birliğinin olması mümkün değildir. Bu durum aynı zamanda gelişimin temel lokomotifidir. Ancak herkesin kendi tecrübeleri ve kanaatleri vardır. Ama asla hiçbiri bir doğruyu temsil etmez. Yani evrensel olamaz. Belki zamanın ruhunu yansıtıyor gibi algılanabilir.

ANCAK HAYALLERININ PESINDE KOSANLAR HEDEFLERINE ULASIR
ANCAK HAYALLERININ PESINDE KOSANLAR HEDEFLERINE ULASIR

Hayalleri Süsleyen Büyük Balık Avımız Başlıyor

Arkadaşımız oğlu ile büyük balık avı için Adrasan’a geldi. Sabah erkenden buluşup denize açıldık. Ufak bir balık avı eğitimini takiben avımız başladı. Önce yem balığı avlamak için rapala ile yüzey sırtısı çektik. Pırasalı Adaya kadar bir kaç yem balığı avladık. Sonra elimizdeki yemlerle Akya Oltasını hazırlayıp büyük balık avına başladık.

Oltayı ilk olarak Çoban Limanının açığında suya bıraktık. Yemli dip sırtısı çekerek Pırasalı Adaya doğru ilerledik. Adanın etrafında birkaç tur attıktan sonra Adrasan Koyuna doğru girdik. Oltamızda pek bir hareket yoktu. Ama büyük bir umutla olta çekmeye devam ettik. Bu arada büyük balık avı üzerine koyu bir sohbete dalmıştık. Arkadaşlar merak ettikleri soruları soruyorlardı. Sohbet ediyor olsak da büyük balık avına odaklı olmaktan uzaklaşmıyorduk. Aklımız hep oltaya vuracak olan büyük balıktaydı. Aklımda Akseki ve devamındaki burun olmasına rağmen her merayı dikkatlice çekiyorduk. Balık avının hislerle ilintili olduğunu defalarca deneyimlemiş olsam da, her zaman mantığı ön planda tutarım. Mantıklı olan işe yaramazsa, o zaman hislerin beni götürdüğü yere giderim.

ANCAK HAYALLERININ PESINDE KOSANLAR HEDEFLERINE ULASIR

Artık önümüzde son iki mera kalmıştı. Buna rağmen umudumuz azalacağına daha çok artmıştı. Derken Akseki Koyunun açığında kaloma hızla akmaya başladı. Kaloma boşaltma şiddetinden balığın büyük olduğu belliydi. İlk anlarda tahminimiz 15 – 20 Kg olduğu yönündeydi. Arkadaşlarımız için mücadele oldukça zorlu geçti. Arada yorulduklarında bende yardımcı oldum. Sonunda balık teknenin altında gözüktü. Tekneye aldığımızda 18 Kg civarı bir av yapmış olduğumuzu gördük. Arkadaşlarımızın sevincine diyecek yoktu. Çok isteyip çaba harcadıkları bir hedef daha geride kalmıştı. Emek ve çabanın ödülü büyük balık avı olmuştu. Büyük balık avı turuna katılarak pek çok şey öğrenmiş ve deneyimlemiş oldular. Onları bu başarılarından dolayı tebrik ediyoruz. İnşallah kısmetleri hep böyle güzel olur.

Büyük Balık Avı Turu: https://youtu.be/Z49X1nR2v2I

Ancak Hayallerinin Peşinde Koşanlar Hedeflerine Ulaşır

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.