BALIGI COGALTMAK ICIN BUYUK BALIK AVLAYALIM

Balığı Çoğaltmak İçin Büyük Balık Avlayalım :

BALIGI COGALTMAK ICIN BUYUK BALIK AVLAYALIM

Balığın çoğalmasını istiyorsak büyümesine izin vermemiz gerekir. Balığın büyümesine izin verdiğimizde geriye büyüyen balıkların avını yapmak kalır. Bu tercih ekonomik verimlilik için de yapılması gereken en doğru seçimdir. Bu sayede ufak balıklar büyürken çoğalma şansını da bulurlar. Böylece balık stoklarımız hızla çoğalır. Zaten her balıkçının aklında, balık avına başladığı ilk günden beri büyük balık avı yapmak vardır.

BALIGI COGALTMAK ICIN BUYUK BALIK AVLAYALIM

UFAK BALIGIN YASAMA VE BUYUME HAKKINA SAYGI DUYMAK

Balıkların Büyüyüp Çoğalması Nasıl Sağlanır

Öncelikle ufak balık avı yapmayarak. Sonraki en önemli tedbir, kıyıları balıklar bırakmaktır. Balıklar kıyılara yaklaşarak yumurta dökerler. Yumurtadan çıkan balıklar bir süre kıyıları kendilerine mesken tutarlar. Kıyılarda beslenip, kıyılarda kendilerini korurlar. Ayrıca büyük balıklar da kıyılara yavru balıklarla beslenmek için yaklaşır. Büyük balıkların kıyılara yaklaşması kıyılarda her boy balığın çoğalmasını sağlar. Zaten bu aşamada balığın ne kadar çok çoğaldığını çıplak gözle takip etmek mümkündür. Bu sayede kıyıların balık için ne kadar önemli olduğunu fark ederiz. Kıyılar balıklar için yumurtlama, beslenme ve büyüme alanlarıdır. Balıklar açık denizleri göç etmek için kullanırlar. Ufak balıkları ancak göç zamanlarında açık denizlerde görmek mümkündür. Genellikle kıyılar onlar için korunaklı yaşam alanlarıdır.

BALIGI COGALTMAK ICIN BUYUK BALIK AVLAYALIM

Büyük Balıkların Kıyılarda Görülmeye Başlanması

Büyük balıklar kıyılara yumurta dökmek ve ufak balıklar ile beslenmek için yanaşırlar. Onun dışındaki zamanlarını açık denizin korumasında geçirmeyi tercih ederler. Ancak kıyılarda ufak balık bol olduğunda büyük balık avı yapmak kolaylaşır. Yoksa açık denizde derin sularda büyük balık avı yapmak hiç kolay bir iş değildir.

Ayrıca kıyılarda ufak balığının çoğalmasına izin vermek, hiç uğraşmadan büyük balıkların kıyılara yanaşmasını ve beraberinde çeşitli boylarda balıkların da kıyılara yanaşmasına sebep olur. Kıyıları ufak balıklara bırakmayı; güzel verim almak için tarlayı en doğru tohumlarla ekmek gibi düşünebiliriz. Böylece tarladan en kaliteli ürünü almak mümkün olur. Kıyıları ufak balıklara bırakarak her boydan büyük balığın kıyılara yanaşmasına vesile oluruz. Böyle bir durumda en doğru seçim kıyının biraz açığında en büyük balıkların avını yapmaktır. Bu avı da ihtiyacımız ölçüsünde yapmak en rasyonel seçenektir. Böylece kıyıya ufak balık ekip, açıktan büyük balık hasat edebiliriz. Bundan daha verimli bir strateji düşünemiyorum. Bu sayede ekonomik verimliliği de en üst düzeyde sağlamış oluruz.

YUMURTALI BALIGI BIRAK SEZONUN MUHTESEM GECSIN

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/dl-uyEQ236Q

Balığı Çoğaltmak İçin Büyük Balık Avlayalım

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.