BALIK AVINA BASLARKEN

Balık Avına Başlarken :

BALIK AVINA BASLARKEN

Balık avına başlamak için gün içinde en uygun iki zaman vardır. Bu zamanları balıkçılık camiası sabah suyu ve akşam suyu olarak tanımlamıştır. Bu zaman dilimleri aynı zamanda balıkların gün içinde ki beslenme zamanlarıdır.

BALIK AVINA BASLARKEN

Balıkların beslenme zamanları aynı zamanda balık avı yapan avcılar için de av zamanıdır. Kısaca, kim kimi avlarsa. Denizde hakim güç, her zaman büyük küçüğü avlar şeklindedir. Bu kuralı av yapan insanoğlu bozar. Aklını kullanarak, pek çok üstün duyu ve gücü alt edebilen insanoğlu, denizin en büyük ve güçlü olan balıklarını avlayabilir.

BALIK AVINA BASLARKEN

İnsan için önemli olan, aklını en etkin şekilde nasıl kullanacağını öğrenmektir. Bilgi ve yetenek, sürekli tekrarlarla üstün becerilere dönüşür. Bunu yapan insan kendi kişisel yöntemini geliştirerek, benzerlerinden daha üstün özellikler kazanabilir. Bütün bu kazanılanlar, kişisel bakış açısıyla birleştirildiğinde, ustalık kavramına ulaşılır. Ustalık sorumluluk gerektirir. Ustanın en önemli sorumluluğu, ustası olduğu konunun devamlılığını sağlamaktır. Devamlılığı sağlarken de diğer ustalarla bilgi alış verişi yaparak, ustalığı bir sonraki nesillere daha gelişmiş olarak devretmelidir. Gelişme, aklın bütün duyu ve güce karşı en büyük üstünlüğüdür.

BALIK AVINA BASLARKEN

Akşam Ve Sabah Suları Balığın Beslenme Zamanıdır

Balık avında avantaj sağlayan zamanlarda denizde olmak, av verimliliğini arttırır. Balıklar beslenme zamanlarında büyük bir beslenme çılgınlığı yaşarlar. Bu kıyasıya yarışta kim daha önde olursa önce o beslenir. Tabii ki hiyerarşik yapıya uyarak. Hiyerarşik yapıya uyulmamasının sonucu, çoğunlukla besin zincirinde av olunmasına sebep olur.

BALIK AVINA BASLARKEN

Beslenme çılgınlığı, balık avına çıkmış avcının en büyük üstünlüğüdür. Bu sayede hazırlamış olduğu takımla av yapma şansını elde eder. Bu zaman diliminde her türlü takımla av yapmamak kolaydır. Balık beslenme çılgınlığından çıktığında, balığın yediği yeme en fazla benzeyen takımlar iş yapar. Diğer takımlar çalışmaz. Burada sır noktası; balık o dönemde ne yiyorsa onun aynı zamanda en iyi yem olacağı gerçeğidir. Sahte yemlerinin o dönemde yenilen yeme en fazla benzeyenleri balık avında başarılı olur.

Balık avına balığın beslenme vakitlerine uygun zamanlarda çıkarsak, balık avında başarı şansı artar.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/FjqfxRB57Ew

Balık Avına Başlarken

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.