IKINCI AKYAYI BIRAKARAK USTALIGA ILK ADIMI ATTILAR

ikinci Akyayı Bırakarak Ustalığa ilk Adımı Attılar :

IKINCI AKYAYI BIRAKARAK USTALIGA ILK ADIMI ATTILAR

Her amatör balıkçının rüyası büyük balık avıdır. Büyük balık avının, avcıyı büyük balıkçı yapacağı düşüncesi çok yaygındır. Birçok bakımdan doğru bir düşüncedir. Etik kurallara uyarak, sürdürülebilir avcılık prensip edinilerek yapılan her türlü avcılık amatör balıkçının ustalaşmasını sağlayacak bilgi birikimini oluşturabilir. Büyük balık avcılığı bu bilgilerin üzerine inşa edilirse daha başarılı sonuçlar alınacağı da kesindir.

IKINCI AKYAYI BIRAKARAK USTALIGA ILK ADIMI ATTILAR

Balığın çoğalması prensibi üzerine yapılan büyük balık avcılığında temel olan, yiyeceğin kadarını avlamaktır. Bunun yegâne yolu da tek balık avlamaktır. Bu denizden alınan balık sayısının eksiltilmesi şeklinde kendini gösterir. Denizden alınan balığın adetsel olarak azaltılıp, Kg bazında ağırlığın arttırılması, daha çok kişinin daha az balık avlanarak beslenmesi anlamına gelir ki, buna verimlilik denir. Verimli avcılık, balığın çoğaltılmasının en uygun yoludur. Dünya yüzünde verimlilik söz konusu olduğunda uygulanan yöntem budur. Birim alandan daha fazla ürün alınması, birim üründen daha fazla verim alınması gibi. Örneğin uygun beslenen bir inek 1000 Kg gelirken, uygun beslenmeyen bir inek 150 Kg da gelebilir.

IKINCI AKYAYI BIRAKARAK USTALIGA ILK ADIMI ATTILAR

Büyük Balık Avının Psikolojisi

Balığın çoğalmasında, büyük balık avının içinde barındırdığı psikolojik faktörlerde çok önemlidir. Büyük balık avcılığı birçok zorluğu içinde barındırmakla beraber, kişisel tatmin ön plandadır. Kişi tatmine ulaştığında balığı almakla değil, avlamakla ilgilenir. Avı yaptıktan sonra yiyecek balığa ihtiyacı yoksa balığı alıkoymayıp geri bırakır ki, bu büyük usta olmaya atılan ilk adımdır. Bu aşamadan sonra artık o kişi denizi ve balığı koruyan gir gönüllü olur.

Balığı geri bırakmak bir süre sonra bu kişiler için ihtiyaçtan çok sevgiden kaynaklanan bir durum olmaya başlar. Bu kişiler ihtiyaçları için bazı avları kendilerine mubah görürken, birçok balığı bırakılacaklar listesine alırlar. Bu şekilde avlandıkları için pek çok balığın avı konusunda ustalaşırlar. Hata balığı almak hedef olmadığı için o balıkların avını en zorlu şartlarda yapmak için çaba harcarlar. Örneğin; daha ince misina, kamış kullanımı ve hatta kanca çentiklerinin kırılarak avı yapılarak balığa daha çok kaçma şansı verilmesi gibi…

IKINCI AKYAYI BIRAKARAK USTALIGA ILK ADIMI ATTILAR

İkinci Akyayı Bırakarak Ustalığa İlk Adımı Attılar

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/Ts6eOTB0nkA

İkinci Akyayı Bırakarak Ustalığa İlk Adımı Attılar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.