BAYANLARIN BUYUK BALIK AVI MUCADELESI UMUT VERICIDIR

Bayanların Büyük Balık Avı Mücadelesi Umut Vericidir:

BAYANLARIN BUYUK BALIK AVI MUCADELESI UMUT VERICIDIR

Ülkemizin yarısını kadınlar oluşturmaktadır. Bu yüzden her aktiviteye bayanlarında  katılması toplum bütünlüğü açısından çok önemlidir. Hiçbir aktivite toplumun sadece yarısı ile yapılmamalıdır. Balıkçılığımızın doğru bir şekilde gelişmesi için bayanların mutlaka bu aktivite içinde olması gerekir. Bayanların bulunduğu aktivitelerde her türlü aşırılık törpülenmektedir. Bir işin doğru yapılabilmesi için marjinallikten uzaklaşılması gerekmektedir. Normal, olması gereken dışındaki davranışlar her aktiviteye zarar verir.

BAYANLARIN BUYUK BALIK AVI MUCADELESI UMUT VERICIDIR

Balık Avında Daha Geniş Kitlelere Ulaşmak

Bayanlarında katılım gösterdiği balıkçılığımız çabuk gelişim gösterecektir. Bir aktiviteyi ne kadar çok kişi yaparsa o kadar çok görüş olur. Her görüş başka bir bakış açısını anlamayı kolaylaştırır. Bayanların şefkatli yaklaşımı aşırı avcılığı engelleyecek en önemli etkendir. Bu sayede erkekler balığında bir can taşıdığını ve değerli olduğunu fark edeceklerdir. Ne zaman balığın ülke ekonomimiz için ne kadar değerli olduğunu anlarsak, o zaman balık stoklarımız artacaktır.

BAYANLARIN BUYUK BALIK AVI MUCADELESI UMUT VERICIDIR

Geniş kitlelerin balık avı ile uğraşması balıkçılık kültürümüzün üst düzeye çıkmasına katkı sağlar. Bu sayede herkes kurallara uyar ve aşırı avcılıktan uzak durur. Herkes ihtiyacı kadarını avlarsa balık herkese yeter. Kimse balıksız kalmaz. Hatta bu sayede balıklar da çoğalır. Her sene balık miktarı bir önceki seneye göre daha fazla olur.

BAYANLARIN BUYUK BALIK AVI MUCADELESI UMUT VERICIDIR

Balık Avı Ortamın Seviyesini Yukarı Çekmek

Bayanların bulunduğu ortamda küfür olmaz. Aşırı davranışlar ayıplanır. Herkes kısa süre içinde kendine çeki düzen vermek zorunda kalır. Sonrasında aşırı balık avlayan ayıplanacağı için bu hırslarından vazgeçerler. Kural dışılık hoş görülmez. Kadınlar kural dışılığı erkeklere göre daha çabuk sorgularlar. Bu sorgu bir süre sonra tenkite dönüşür. Topluluğa ters düşmek kimsenin işine gelmez. Bu şekilde bayanların balık avına katılması sayesinde seviye yukarı çekilmiş olur.

BAYANLARIN BUYUK BALIK AVI MUCADELESI UMUT VERICIDIR

Bayanların Balık Avına Katılımını Sağlamak

Bayanların balık avına katılmasını sağlamak için görsel olarak internet ortamında sunum yapmak gerekir. Bu sunumda balıktan çok çevrenin güzellikleri ön plana çıkarılmalıdır. Öncelikler bayanlar balıktan çok çevrenin güzellikleri ve ortamın kalitesiyle ilgilenir. Sonrasında balık avının keyfini tattıkça balık avı onlar içinde hobi olmaya başlar.

Balık avlayan kadınları takdir eden topluluk olursa bayanlar bu aktiviteden keyif almaya başlarlar. Bu sayede kadınların balık avına katılmasında büyük artış olmaya başlar. Kadınların balık avına katılması demek çocukların da bu turlara avcı olarak katılması anlamına gelir. Bu durum topluluğun en üst düzeyde olgunlaşması anlamına gelir. En olgun topluluklar, toplumun bütün bireylerinin bir arada bulunabildiği topluluklardır.

Gelecek Nesillerin Balık Avı Kültürünü Üst Düzeye Çıkarmak

Gelecek nesillerin en üst düzey balıkçılık kültürüne gözlerini açabilmeleri için şimdiden bunu inşa etmek gerekir. Bunun yolu da bayanların bu aktiviteye katılmasını sağlamakla mümkündür. Hatta ne zaman bir genç kız yalnız başına veya bir arkadaşıyla balık avına rahatça katılabilirse, işte o zaman balıkçılık kültürümüz gelişmiş demektir.

Bayanların Büyük Balık Avı Mücadelesi Umut Vericidir

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/8_DHR3HF_rI

BAYANLARIN BUYUK BALIK AVI MUCADELESI UMUT VERICIDIR

Bayanların Büyük Balık Avı Mücadelesi Umut Vericidir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.