BIR DE BUYUK BALIK AVI YAPALIM DEDIK

Bir de Büyük Balık Avı Yapalım Dedik :

Balık avıyla uzun süre uğraşan herkesin hayalinde hep büyük balık avı vardır. Arkadaşlar “büyük balık avında bizim de şansımız var mıdır?” düşüncesiyle bizim turlarımıza katılmaya karar vermişler. Rezervasyon yaptılar. Adrasan Sahilinden tura çıktık. Tura katılan arkadaşlardan biri bizim yakın dostumuz. Adrasanlı ama uzun yıllardır yurt dışında yaşıyor. Yurt dışında okumuş ve şimdi de orada çalışıp hayatını kazanıyor.

BIR DE BUYUK BALIK AVI YAPALIM DEDIK

Adrasanlı olup büyük balık avı yapılmaz mı?” diye düşünmeyin birçok insan büyük balık avının çeşitli zorluklarından, yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmamaktan dolayı bu ava bir rehber olmadan yönelmeyi tercih etmez. Bazen büyük balık oltalara gelir. Ama büyük balık avı için hazır değilseniz ve uygun takımlarla avı yapmıyorsanız sorun çıkacaktır. Hazır olmamaktan dolayı balık kaçınca birçok insan büyük balık avından uzak durmayı tercih eder. Kimisi de kaçan balığı bir başlangıç, bir tecrübe olarak değerlendirip daha çok bu avı öğrenmeye mesai harcar. Her iki durumda da bir rehber desteği bu avın öğrenilip yapılması konusunda isteklileri çok ileri düzeylere taşır. Büyük balık avı turlarına katılarak tecrübe ve bilgisini geliştiren kişi, gelişmesine bağlı olarak büyük balık avcısı olur.

BIR DE BUYUK BALIK AVI YAPALIM DEDIK

Büyük balık avı konusunda mesai harcayarak kendini geliştiren hevesliler, artık ufak balık avı yapmazlar. Ufak balık büyük balık avının tatminini vermez. Büyük balık avı insanın gözünü doyurduğu gibi, karnını ve gönlünü de doyurur.

BIR DE BUYUK BALIK AVI YAPALIM DEDIK

Büyük Balık Avlayan Daha Büyüğünü İster

Büyük balık avı insanı hep daha büyük balığa yöneltirken, aynı zamanda balığın alıkonulması yerine serbest bırakılması konusunda da geliştirir. Bir süre sonra büyük balık avcısı balık avını av için yapmamaya başlar. Amaç; büyük balık avı konusunda edindiği bilgiyi geliştirip, her türlü büyük balık avı konusunda yetkin olmaktır. Artık avcı avına zarar vermeden ve en zor şartlarda bu avları yapmanın yolunu arar. İşte bu aşama büyük usta olma aşamasıdır.

“Bir de büyük balık avı yapalım dedik” düşüncesi insanı büyük balık avında ustalık aşamasına kadar taşıyan süreci başlatabilir.

Sinarit Avının Videosu: https://youtu.be/ohH73p73PHw

Bir de Büyük Balık Avı Yapalım Dedik

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.