BUYUK BALIK AVI BALIK AVINA GONUL VERENLERIN HAYALIDIR

Büyük Balık Avı Balık Avına Gönül Verenlerin Hayalidir :

BUYUK BALIK AVI BALIK AVINA GONUL VERENLERIN HAYALIDIR

Balık avına başlayan her insanın hayalinde büyük balık avı yapmak vardır. En azından avlayabildiği balığın en büyük boyunu avlamak ister. Balıkla mücadele etmek ve mücadelenin sonunda büyük balığa eliyle dokunmak ister. Üstelik büyük balık avı yapabilmek toplum içinde büyük prestij kaynağıdır. İnsanlar büyük balık avı yapanın hiçbir koşulda aç kalmayacağına inanır.

BUYUK BALIK AVI BALIK AVINA GONUL VERENLERIN HAYALIDIR

Balık Avı Küçük Balıkla Başlar

Balık avına başlamanın en kolay yolu küçük balık avı yapmaktan geçer. Küçük balık avı yaparak amatör balık tutkunu çok şey öğrenir. Tecrübesi arttıkça avladığı balığın en büyük boylarını avlamaya çalışır. Bu aşamada hayalini büyük balık avı yapmak süsler. Ama her yerde büyük balık avı yapma şansı yoktur. Bunun çeşitli sebepleri vardır.

 • Bölgede büyük balığın nadir görülmesi,
 • Büyük balık avı yapanların bulunmaması,
 • Büyük balık avı yapılan yerlerin uzaklığı,
 • Büyük balık avının çok fazla bilgi istemesi ve masraflı olmasıdır.

Bütün bu sebeplerden dolayı büyük balık avı yapmak için bir organizasyona ihtiyaç vardır. Hepsinden önemlisi de büyük balık avı konusunda bilgisini bizden esirgemeyecek bir rehber gerekir.

BUYUK BALIK AVI BALIK AVINA GONUL VERENLERIN HAYALIDIR

Büyük Balık Hayali Nasıl Gerçek Olur

Öncelikle büyük balık avı yapan organizasyonu bulup iletişime geçmek gerekir. Önce akılda olan sorular sorularak doğru organizasyon olup olmadığı kararlaştırılır. Sonrasında bir rezervasyon ayarlanır. Rezervasyon gününün gelmesi beklenir.

Büyük balık avı günü yaklaşırken hazırlıklar tamamlanır. O gün geldiğinde yola çıkılır ve meraya ulaşılır. Balık avına genellikle sabah erkenden çıkılır. Sabah ava çıkmak uygun değilse akşam turu da tercih edilebilir. Çünkü balıklar sabahları ve akşamları beslenir. Genel anlamda sabah ve akşam saatlerinde yapılan balık avları verimli geçer.

BUYUK BALIK AVI BALIK AVINA GONUL VERENLERIN HAYALIDIR

Deniz ve hava şartlarına bağlı olarak mera seçimi yapılarak balık avına başlanır. Kısmetimiz iyiyse güzel bir balık avı günü olur. Balık avı bazen çok verimli olabilirken, bazı günler çok verimsiz geçebilir. Bunun sebepleri saymakla bitmez. Ama en son aşamada şu üç cümle olayı özetler. “Rastgele, nasip ve kısmet”. Bu özetin dışında kalan bütün sözler çok bir anlam ifade etmez. Çünkü kimsenin denizle ve balıkla anlaşma yapması mümkün değildir. Tabii ki, balık avı amatör balıkçılık boyutunda yapılıyorsa. Yoksa iş hile ve çirkinliğe kayılırsa pek çok şey yapılabilir. Ama o yapılanların hiçbiri balık avı olmaz.

BUYUK BALIK AVI BALIK AVINA GONUL VERENLERIN HAYALIDIR

Büyük Balık Avı İçin Bilgili ve Tecrübeli Bir Rehber Gerekir

Büyük balık avı turuna katılırken temel amaç büyük balık avını öğrenmek olmalıdır. Hiçbir iş gerekli bilgi ve tecrübeye erişilmeden başarılamaz. Özellikle büyük balık avı çok fazla bilgi ve tecrübeye ihtiyaç duyar. Bu bilgi katılımcıda olması pek mümkün olmadığı için rehberde olmalıdır. Ancak bilgili ve tecrübeli bir rehber vasıtasıyla büyük balık avı yapmak mümkün olabilir.

Büyük balık avında bilgi ve tecrübe eksikliği tehlikeli sonuçlara gebedir. Her riskli işte durum böyle değil midir? Ayrıca rehberin hiç karşılaşılmamış problemleri çözebilecek kabiliyette olması da çok önemlidir. Bunun için önceden kazanılan bilgiler ve tecrübeler yol gösterici olacaktır. Beklenmedik problemlerde yaratıcı çözümleme yeteneği de çok önemlidir. Ancak bu şekilde büyük balık avına gönül veren katılımcının hayali gerçek olabilir.

Her Oltaya Takılan Balığı Almak Mümkün Müdür?

Tabii ki mümkün değildir. Nasıl balık avı rastgele, nasip ve kısmetse, oltaya takılan balıkla mücadele edip sonunda tekneye alabilmekte kısmettir. Kısmetten öte hiçbir şey olmaz. Bazen saatlerce mücadele edilir. Her şey doğru yapılır. Ama son anda kancanın takıldığı yer yırtılır ve balık oltadan ayrılıp dalışa geçer. Ama her kaçan balık insana önceden öğrendiği her şeyi yeniden gözden geçirmeye zorlar. Bu sayede pek çok düzeltme yapılır. Sonraki avlar için yeni mücadele stratejileri geliştirilir. Böylece mücadele kabiliyeti gelişir. Büyük balık hayallerini gerçekleştirmek mümkün olur.

Büyük Balık Avı Balık Avına Gönül Verenlerin Hayalidir

Büyük Balık Avı Videosu : https://dai.ly/x20yldy

Büyük Balık Avı Balık Avına Gönül Verenlerin Hayalidir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BUYUK BALIK AVI BALIK AVINA GONUL VERENLERIN HAYALIDIR için 2 cevap

 1. ali bağcı der ki:

  Bir zamanlar benim de hayalimi böylesi güzel avlar süslüyordu. 2004 senesinde Menderes abinin turlarına katılmaya başladım. İlk başlarda amacım büyük balık avı yapmaktı. Ama Menderes abiyle tanışınca mesele büyük balık avı olmaktan çıkıp muhabbete dönüştü. Menderes abiyle sohbet etmek ve bunun yanında bir de büyük balık avının heyecanını yaşamak asıl amaç oldu.

  Menderes abi bu işi daha ne kadar yapabilirsin? Bu işin ülke ekonomisi için bir geleceği var mı?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Ali, Adrasan’a yerleşirken aynı senin gibi benimde hayalimi büyük balıklar süslüyordu. Burada Mustafa abinin yardım ve rehberliğinde bizde büyük balık avlarına başladık. Sonra bu zevki iş yapmaya karar verdik. “Nasıl biz büyük balık avından zevk alıyorsak başkaları da bu işten bizim gibi keyif alır” dedik. Tamda öyle de oldu. Büyük kitleler bizim gibi büyük balık hayali kuruyormuş. 2003 yılından beri zevkle bu iş yapıyoruz. Umulur ki çok uzun yıllar daha bu işe devam ederim.

   Eğer büyük balık avı turizmi gelişir ve yaygınlaşırsa konaklama gün sayısı ve kişi başına turizm gelirlerinin artmasını sağlayıcı etkisiyle hayal edilemeyecek rakamlarda turizm gelirleri elde etmemizi sağlayabileceğini düşünmekteyim. Bu şekilde bir gelişme istihdam sorununu çözerken bir çok alternatif iş kolunun devreye girmesini sağlayarak ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayacaktır.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.