BUYUK BALIK AVININ HEYECANINI ILIKLERINDE HISSETTI

Büyük Balık Avının Heyecanını İliklerinde Hissetti :

BUYUK BALIK AVININ HEYECANINI ILIKLERINDE HISSETTI

Arkadaşımız büyük balık avına çıkabilmek için bu sene yaz tatilini Adrasan’da geçirmeye karar vermiş. Balık avına çıkmamıza daha iki gün vardı. Turdan yeni dönmüştüm. Kano ile sahile çıktığımda heyecanla yanıma birisi yanaştı. Önce kendini tanıttı. İki gün sonra beraber çıkacağımızı söyledi. Bir süre sohbet ettik. Turun nasıl geçtiğini ve balık durumunu merak ediyordu. Çok detay vermeden turların iyi geçtiğini söylemekle yetindim. Aslında onun tura yaklaşımını öğrenmek istiyordum. Konuşma ilerledikçe onun aslında kendi turuyla ilgilendiğini ve çok hevesli olduğunu gördüm. Ama ona, her çıktığımız turun çok iyi geçtiğini söylemedim. Strese girmesini istemiyordum. Çünkü arkadaşımız iki gün bekleyecek modda değildi.

BUYUK BALIK AVININ HEYECANINI ILIKLERINDE HISSETTI

İki gün boyunca onunla her tur dönüşü başka yerlerde karşılaştık. Çünkü tekneden inip motosiklete kadar 200 m kadar yürüyordum. Tam motoru park ettiğim yerde onun kaldığı otel vardı. Bu sayede bir şekilde karşılaşıyorduk. Tura çıkana kadar her dakika heyecanı artıyordu. Bu durumu düşünüp “bu arkadaşla mutlaka güzel balıklar yakalayacağız” diyordum. Çünkü balık avına bu kadar hevesli arkadaşların boş döndüğünü hiç görmedim. Çünkü içinde hiç kuşku yoktu. O sadece balık avını düşünüyordu.

Nihayet Tur Günü Geldi

Sabah erkenden sahilde buluşup denize açıldık. Önce oltaların kullanımını gösterip suya saldım. Bu şekilde yem balığı avına başladık. Sırtı çekerek Pırasalı Ada yönüne doğru yol almaya başladık. Arkadaş büyük bir heyecan içinde yapacağımız büyük balık avına dair pek çok şey sordu. Bu şekilde sohbet ederek adaya doğru yol aldık. Bir kaç noktada yemlik balık aldık. Her avdan sonra arkadaşın öğrenmek istedikleri uygulama ile netleşiyordu. Sorup öğrendikleri ete kemiğe bürünüyordu.

Adanın Açığında Büyük Balık Avına Başladık

En son avladığımız yemlik balığı canlı yem yaparken arkadaşımızın heyecanını anlatmaya kelimeler yetmez. Eminim kalbi duracak gibi atıyordu. Bu turda ömrü boyunca hayal ettiklerini sırayla gerçekleştiriyordu. Oltayı suya salıp ne yapması gerektiğini anlatıp oltayı ona verdim. Oltaya dört elle sarıldı. Artık büyük balık avına başlamıştık.

Arkadaşımız hiç durmadan aklındaki soruları sormaya devam ediyordu. Öğrendiği her şeyi uygulamaya çabalaması çok hoşuma gidiyordu. Büyük balığa giderek yaklaştığımızı hissediyordum. Meğer kaderin bize sürprizleri varmış. Oltamıza atlayan iki büyük balığı da mücadele ederken kaçırdık. Kanca yumuşak bir yere geçmiş olmalı ki, iki balık da kendini kurtarmayı başardı. Bunun üzerine mera değişikliği yapmaya karar verdik. Gemliyik Koyuna doğru hızlı bir şekilde yol aldık. İki üç gün önce orada derin suda güzel bir av yapmıştım.

Meraya geldiğimizde hızı yavaşlatıp oltaya dip yaptırdım.  Olta iyice dibe inince motora ani bir gaz verdim. Tam bu esnada balık oltaya atladı. Kamış eğilip kaloma boşalmaya başlayınca arkadaş çok heyecanlandı. Onu sakinleştirip balığa yol vererek açık suya doğru çıktık. Kancanın balığa geçtiğinden emin olunca kaloma ayarını uygun ayara getirip mücadeleye başladık. Arkadaşımızın keyfine diyecek yoktu. Büyük bir heyecan içinde balıkla mücadelesini sürdürüyordu. Sanki dünyada ondan daha mutlu bir insan yoktu. Sonunda balığı tekneye aldık. Arkadaşımız çok mutluydu. Hedefine ulaşmanın rahatlığını yaşıyordu.

Dönüş yoluna geçtiğimizde sonraki iki turun heyecanı şimdiden onu sarmıştı. Artık diğer turlarda daha büyük balıklar istiyorduk. Kısmetse son avlayacağımız balığı da geri salacaktık.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı BUYUK-BALIK-AVININ-HEYECANINI-ILIKLERINDE-HISSETTI-3.jpg

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/MsUlImZ6Vdc

Büyük Balık Avının Heyecanını İliklerinde Hissetti

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.