NASIBI OLANIN BALIK AVI BEKLETMEDEN GERCEKLESIRMIS

Nasibi Olanın Balık Avı Bekletmeden Gerçekleşirmiş :

İnsan inandığı işi başarmakta hiç güçlük yaşamaz. İnanmak, istemek ve gerekli olanı doğru zamanda yapabilmek başarıyı getirir. Çaba bizden, takdir Allah’tandır. Allah bir işi yapmayı bir insana takdir ederse, o iş ona kolaylaştırır.

NASIBI OLANIN BALIK AVI BEKLETMEDEN GERCEKLESIRMIS

Cengiz büyük balık avı yapmak konusunda hiç bir zaman tereddüt yaşamaz. Büyük balık avı yapacağımıza inancı tamdır. Av yapamasak da kısmet değilmiş deyip şükretmeyi bilir. Bu yüzden de her seferinde büyük balık avı yapmak kısmet olur.

NASIBI OLANIN BALIK AVI BEKLETMEDEN GERCEKLESIRMIS

Cengiz neredeyse 10 senedir, eşiyle ve/veya kızıyla beraber balık avı turlarımıza katılır. Hepsi ayrı ayrı çok kısmetlidir. Önceki senelerde katıldıkları bir turda ne istedilerse o balıklar sırayla oltalarına atlamıştı. O turda Elif, avlamak istediği balıkların listesini yaparak gelmişti. Listede sırasıyla Barakuda, Lambuka ve Akya balıkları vardır.

O dönem daha Barakuda ve Lambuka avı yapmamıştık. Koy içinde 500 m bir kıyı şeridinde Barakuda avı için olta çekmeye karar verdik. Bu alanın sonuna yaklaşırken oltada da Barakuda vardır. Akya avı yapacağımız Sulu Adaya giderken yolda yemlik balıkların yanında Lambuka avını da yaptık. Sıra Akya avına gelmişti. Akya avını da Sulu Adada çok dolaşmadan yaptık. Liste tamamlanmış sipariş gerçekleşmişti. Ancak kısmetin bu kadarı olabilirdi. Ne demişler: “Nazar etme ne olur, iste senin de olur”.

NASIBI OLANIN BALIK AVI BEKLETMEDEN GERCEKLESIRMIS

Gelelim Bugünkü Akya Avımıza

Sabah erkenden buluşup denize açıldık. Cengiz ile güzel bir balık avı günü daha başlıyordu. Hemen yemlik balık avı için takımları hazırladık. Yüzey sırtısı çekmeye başladık. Biraz sonra Pırasalı Ada istikametine doğru olta çekiyorduk. Çengiz ve Elif ile daha önceki avlarımızı hep Sulu Ada istikametinde yapardık. Bu sene Pırasalı Ada istikameti daha verimli olduğu için tercihimiz bu yönde oldu. Sohbet ederken sırayla iki adet yemlik balık avı yaptık. Keyfimiz yerindeydi.

Pırasalı Adanın açığına çıkarken bir yem daha avladık. Hemen canlı yem yaparak büyük balık avına başladık. Önce Çoban Limanı yönüne doğru gittik. Çoban limanına girmeden Pırasalı Ada yönüne dönmüştük ki, kaloma boşalmaya başladı. Hemen tekneyi açık denize doğru almaya başladık. Adanın biraz açığına çıkınca tekneyi durdurup mücadeleye başladık. Balık çok güzel asılıyordu. Keyifli bir mücadele sonucu Sarı Kuyruk Akya’yı tekneye aldık.

Cengiz’in kısmetine Akya bizi hiç bekletmeden hemen geldi. Kısmeti olanın avı hiç bekletmezmiş. Bizim bu avda aynen böyle oldu. Balığı tekneye aldıktan sonra dönüşe geçtik.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/_iirGk4xt4U

Nasibi Olanın Balık Avı Bekletmeden Gerçekleşirmiş

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.