SUAT YIGIT BALON BALIGI AVI

Suat Yiğit Balon Balığı Avı :

SUAT YIGIT BALON BALIGI AVI

Bu sene balık avı sezona pandemi dolayısıyla geç başladık. Neredeyse Mayıs ayının sonuna gelmiştik. Artık denize çıkmayı ve balık avını çok özlemiştik. Suat saat 11.00 gibi arayıp “benim tekne ile (Orki Team) 15.30 da balığa çıkalım abi. Hem tekneyi görürsün, sohbet ederiz, hem de büyük balık avı yaparız” dedi. Tur olmadığı için Suat’ın teklifini hemen kabul ettim. Suat “abi teknede İlker Reis de olacak” dedi. Bende “Onunla da tanışmış oluruz” dedim.

SUAT YIGIT BALON BALIGI AVI

Saat 13.30 gibi Nazım Akbilek aradı. “Menderes Abi, Gökhan ile Adrasan’dayız. Suat Abi ve İlker Reis ile Köşk Mantıda sohbet ediyoruz. Müsaitsen sende gelsene seni de görmüş olalım” dedi. Uzun zamandır görmediğim, yıllarca benim tekne ile büyük balık avı yaptığımız dostlarım aramış dururmuyum. İşi gücü bırakıp onların yanına gittim. Yaklaşık 2 saat kadar Köşk Mantıda sohbet ettik. Sonra onlarla vedalaşıp Suat’ın tekne ile balık avına çıktık.

SUAT YIGIT BALON BALIGI AVI

Orki Team ile Balık Avı

Pırasalı Ada istikametine doğru yol aldık. Yolda yüzey sırtısı ile yemlik balık avı yapıp Pırasalı Ada etrafında büyük balığa baktık. Ama tek yemlik balığımızı Balon Balıkları yedi. Akşam olurken balık avı yapamadan döndük. Sabahleyin saat 06.00 da benim tekne ile balığa çıkmak üzere anlaşarak ayrıldık.

SUAT YIGIT BALON BALIGI AVI

Adrasanbalık ile Büyük Balık Avı

Sabah saat 06.00 sahilden Suat Yiğit ve İlker Reis’i aldım. Sulu Ada istikametine doğru gittik. Yemlik balık avı biraz problem oldu. Yol boyunca, Sulu Adanın etrafında yem balığına baktık. Balık olmasına rağmen av verimi düşüktü. Avladığımız yemlikleri de hep Balon Balıklarına kaptırıyorduk. Büyük balık oltamıza hiç vurmadı. Sonunda Adrasan Fenerine doğru dönmeye karar verdik.

Adrasan Fenerinde Büyük Balık Avı Denemesi

Adrasan Fenerine yaklaşırken açığa doğru tekneyi sürmeye başladım. Açıkta bir canlı yem aldık. Canlı yemle büyük balık için dip sırtısı çekmeye başladık. Ama her seferinde balonlar peşimizi bırakmadı. Canlı yem yine ölü yem oldu. Bu sefer ölü yem için Akya Oltasını hazırlayıp dip sırtısı çekmeye devam ettik.

Adrasan Fenerinin açığında yeniden oltaya güçlü bir vuruş oldu. “Acaba ufak bir Akya, başka bir balık veya balon olur mu” diye oltayı çektik. Mücadele boyunca balık sıkı vuruşlar yapıyordu. Pek balon gibi de değildi. Ama tecrübelerimiz balığın balon olma ihtimalinin daha yüksek olduğunu söylüyordu. Sonunda balığı teknenin yanına kadar çekince balon olduğunu gördük. Balığın kuyruk kısmını iyice kemirmişlerdi. Bu kadar balonla uğraşınca “artık çıkalım” diyerek balık avına son verip dönüşe geçtik.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/MDhSr1SELMc

Suat Yiğit Balon Balığı Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.