AKYA AVLAMAYI UMDUK DEV BALON BALIGI CEKTIK

Akya Avlamayı Umduk Dev Balon Balığı Çektik :

Adrasan, Türkiye’de ilk defa büyük balık avı turlarının düzenlendiği yerdir. Bu sebeple Adrasan büyük balık avıyla anılan en önemli mera olarak tanımlanmaktadır. Bu özellik genel itibariyle doğrudur. Ama yinede Adrasan gibi, Türkiye’de pek çok yerde büyük balık avı turu düzenlenebilir. Türkiye denizleri, kıyılarda küçük balığın korunması kaydıyla, büyük balık avı yapılmaya uygundur.

AKYA AVLAMAYI UMDUK DEV BALON BALIGI CEKTIK

Büyük balık avı yapmak isteyen amatör balıkçılar Adrasan’a gelerek turlarımıza katılarak büyük balık avı şanslarını denemektedir. Büyük balık avında kısmeti olan pek çok katılımcı, şimdiye kadar büyük balık avı yaparak bu isteklerine ulaşmış durumdadır. Bazı katılımcılar defalarca gelerek kişisel rekorlarını geliştirme ve nihayetinde de avladıkları büyük balıkları geri salma şansına sahip olmuştur. Avladığı büyük balıkları geri salabilme şerefine nail olan katılımcılarımız balık avında usta mertebesine erişmişlerdir. Yakala bırak avlarına devam ederek, büyük balık avında büyük usta mertebesine ulaşma yolunda ilerleyen pek çok katılımcımız vardır. Umarım pek çok yerde büyük balık avı turlarının yaygınlaşmasına bağlı olarak yakala bırak uygulaması yaygınlaşır ve amatör balıkçılığımız daha üst bilinç düzeyine taşınır.

AKYA AVLAMAYI UMDUK DEV BALON BALIGI CEKTIK

Bu balık avı turunda da büyük balık avı yapmak için Adrasan Koyundan açılarak Sulu Ada istikametine doğru yol aldık. Balık avı önce yemlik balık avıyla başladı.

AKYA AVLAMAYI UMDUK DEV BALON BALIGI CEKTIK

Akya Oltası Hazırlanınca Av Boyut Atlar

Akya oltası hazırlanırken katılımcılar balık avı boyutunun değiştiğini anlar. Daha önce onlar için çok değerli av olan balıkların burada yem olarak kullanılması, onlara başka bir boyuta geçildiğini açıkça gösterir. Bu olay karşısında pür dikkat kesilirler. Akya oltası hazırlanıp denize bırakılıp, olta tutuş şekli gösterilerek olta katılımcıya teslim edilir. Büyük balık avı havasına giren katılımcı işin ciddi olduğunu ve belli kurallara uyulmanın zorunlu olduğunu anlar.

Tekne mavilikleri yararak ilerlerken olta gerilip kaloma hızla akmaya başlayınca büyük balık avı beklentisi gerçeğe dönüşür. Mücadelenin şiddeti, oltadaki baskının büyüklüğü, kalomanın akış şiddeti, kasların zorlanması insanı mest eder. Mücadele sonunda gelen kocaman balık büyük ödül olur. Bazen de bu ödül, içinde taşıdığı zehrinden dolayı yenilemeyen Balon Balığı olabilir. Bu avda da 5 Kg civarı bir Balon Balığı oldu.

Akya ve Balon Balığını Aynı Oltada Çektikhttps://dai.ly/x25tnhe

Akya Avlamayı Umduk Dev Balon Balığı Çektik

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.