AKYA BEKLEDIK YAZILI ORKINOSA SEVINDIK

Akya Bekledik Yazılı Orkinosa Sevindik :

AKYA BEKLEDIK YAZILI ORKINOSA SEVINDIK

Sabah erkenden Adrasan Sahilinden büyük balık avı için açıldık. Hedef, birinci aşama olan yem balığı avını yapmaktı. Fakat uzun süre yem balığı aradık. Olta çekmediğimiz yer kalmadı. Bir türlü yem balıkları oltamıza atlamıyordu. “Bir de açık denize bakalım” dedik. Bir ara kaloma hızla boşaldı. “İşte yem balığımız geldi” diyerek oltayı çekmeye başladık. Fakat oltada bir gariplik vardı. Bir ara martılar oltaya doğru dalışa geçer gibi oldular. Oltayı çektiğimiz tarafa daha dikkatlice bakınca oltaya bir martının takıldığını gördük. Martıya zarar vermeden oltayı olabildiğince hızlı bir şekilde çektik. Martıyı tekneye alıp itina ile rapaladan kurtardık. Hayvan mücadeleden oldukça yorgun ve şaşkın çıktı. Dinlenip kendine gelmesi için teknenin boş olan ön tarafına koyduk. Hem önde rüzgardan kendini koruyup dengede durabiliyordu.

AKYA BEKLEDIK YAZILI ORKINOSA SEVINDIK

Martı kendini toplarken biz yem balığı arayışına geri döndük. Kıyıya doğru yöneldik. Kıyıya yaklaşırken martı da kendini iyi hissedince uçup bizi terk etti. Onun tekneden ayrılmasından kısa süre sonra yem balığı oltadaydı. İtina ile çekip hemen canlı yem olarak hazırladık. Böylece büyük balık avına başladık.

AKYA BEKLEDIK YAZILI ORKINOSA SEVINDIK

Hedef Güzel Bir Akya Avı

Canlı yemi suya indirip olta çekmeye başladık. Artık keyfimiz iyice yerine gelmişti. Martının sağlıklı bir şekilde teknede ayrılmış olmasına çok sevinmiştik. Bunca yıldır olta çekerim. İlk defa oltama martı takıldı. Bu durum bizim için güzel bir av yapacağımızın habercisiydi. Çünkü her şey pozitifti. Motivasyonumuz iyice artmıştı. Kendimizden emin bir şekilde meraya yeni girmiştik ki, ilk vuruşu aldık. Ama oltaya vuran balık kendini çabucak kurtarmayı başardı. Bunun üzerine yavaşlayıp oltaya biraz dip yaptırdık. Bu sefer kaloma olanca hızıyla akmaya başladı. Büyük balık oltadaydı.

AKYA BEKLEDIK YAZILI ORKINOSA SEVINDIK

Balığı Dibi Taşlık Zeminden Uzaklaştırmak

Mücadeleye başlamak için önce balığı dibi taşlık olan zeminden uzaklaştırdık. Böylece oltadaki balığın dip yapıp takımı dipteki taşlara takmasını engelledik. Dibi taşlık olan meradan yeterince uzaklaştık. Böylece daha derin suda rahatça mücadele edebilecektik. Arkadaşımız oltayı sarmaya başladıktan bir süre sonra balığın gelişi kolaylaşmaya başladı. Böyle olunca bunun Akya olma ihtimali kalmamıştı. Akya hiçbir zaman bu kadar kolayca gelmezdi.

Oltadaki Devasa Yazılı Orkinos

Balık dipte gözükünce gelenin oldukça iri bir Yazılı Orkinos olduğunu anladık. Ama balık ters geliyordu. Sanki kanca kuyruğa takılmış gibiydi. Tekneye aldığımızda üçlü kancanın kuyruğun başlangıç noktasının tam da ortasına takıldığını gördük. Bu extra ilginç bir durumdu. Zaten bugün normal olan tek durum, bizim balık avına çıkmamızdı. Onun dışındaki her şey extra ilginçti.

Bu av arkadaşımız için rekor bir Yazılı Orkinostu. Sonuç olarak her trofe avcısını sevindirir. Bu sefer de öyle oldu. Bugünkü büyük balık avımız da iri bir Yazılı Orkinos olması sevindiriciydi. Bir de oltamıza ilk defa takılan martıyı anlatmak için büyük balık avı yapmaya ihtiyacımız vardı. Bu yüzden de sevincimiz bir kat daha arttı. Her şey tam da istediğimiz gibi oldu. Allah’a şükredip dönüşe geçtik.

https://adrasanbalik.com/surdurulebilir-avcilik-yumurtali-baligi-birakmakla-mumkundur/.html

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/I8STVYqQBMA

Akya Bekledik Yazılı Orkinosa Sevindik

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.