ALMAN ARKADASLA ORKINOS AVI

Alman Arkadaşla Orkinos Avı :

ALMAN ARKADASLA ORKINOS AVI

Haziran ayında balık avı yaparken genellikle Yazılı Orkinoslar büyük olur. Bazen 7 Kg kadar avladığımız olur. Ama genel olarak 2 – 4 kg arasını daha çok avlarız. Bu balıklardan en fazla 2 veya 3 adet alırız. Bazen sadece bir tane bile yeterli olur. Bazen de bu boylar yem balığı olmayacağı için geri salarız. Geri salmadan önce tura katılan arkadaşlara “yemek ister misiniz” diye sorarım. Cevap “hayır” olursa, hemen geri salarız. Kısacası ihtiyacımız olmayan hiçbir balığı teknede alıkoymayız. Böylece balığın çoğalmasına katkı sağlamış oluruz.

ALMAN ARKADASLA ORKINOS AVI

Büyük Yazılı Orkinosların Mücadelesi

İri Yazılı Orkinoslar genellikle çok sıkı mücadele ederler. Bu yüzden balık avı turlarımıza heyecan katarlar. Aslında biz bu aşamada yem balığı avı yaparız. Dolayısı ile takımlarda 0,40 mm misina ve ucunda da 5 – 7 cm rapala olur. Takım ince olduğu için balığa çok fazla güç uygulama şansımız olmaz. Bu yüzden balığın davranışlarına göre mücadeleyi sürdürürüz. Böyle olunca da avımız heyecanlı olur. Mutlaka yorarak almak zorunda kalırız. Bu yüzden tam anlamıyla bize büyük balık mücadelesi heyecanını yaşatır.

Bazı günler bir tane 2 – 3 Kg arası Yazılı Orkinos çok mücadeleci çıkar. Normalde bu kilodaki bir balık 7 – 10 dakika arası mücadele sonrası pert olarak gelir. Ama, bazı Yazılı Orkinoslar 40 – 45 dakika mücadele edebilir. Böyle bir balık o kadar mücadeleci olurlar ki, mücadele boyunca her türlü numarayı yapar. Bu tür mücadele esnasında çok dikkatli olmak gerekir. En ufak hatada takımı koparıp veya kancaları açıp kaçabilir. Bu şekilde aynen büyük balık avında yaptığımız gibi, çok dikkatli mücadele etmek gerekir. En güzeli de, böyle bir avdan sonra hepimiz mücadeleye doyarız. Böyle olunca da, bu kadar iyi mücadele eden balığın yaşama hakkına saygı duyarak, o balığı geri salarız. Böyle bir avda mücadelenin keyfi ve balığı geri bırakmanın gönül rahatlığı ile tam anlamıyla içimiz huzur ile dolar.

Yazılı Orkinos Mücadelemiz

ALMAN ARKADASLA ORKINOS AVI

Alman arkadaşımız sıkı bir mücadele sonrası balığı tekneye aldı. Arkadaşlar bu balığı yemek istediklerini söylediler. Bu yüzden tekneye aldık. Akşama güzel bir balık ziyafeti için ayırdık. Sonrasında yem balığı avımıza devam ettik. Ama ne kısmetse uygun boyda bir yem balığı avlamak mümkün olmadı. Bu şekilde avımızı sonlandırarak kıyıya döndük. Bugün bize büyük balık heyecanını yaşatan iri Yazılı Orkinolara teşekkür ettik. Verdiği nimetlerden dolayı da Allah’a şükrettik.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/gB9Jv4Grp7Q

Alman Arkadaşla Orkinos Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.