ANTALYA ADRASANDA BUYUK BALIK AVI KEYFI BASKADIR

Antalya Adrasanda Büyük Balık Avı Keyfi Başkadır :

Antalya Adrasan’da büyük balık avı turları düzenlemekteyiz. Amacımız; mümkün olduğunca çok insana büyük balık avını ve mantığını öğretmektir. Bu sayede ufak balıkların büyümesini ve çoğalmasını sağlayarak balık stoklarımızın arttırabiliriz.

ANTALYA ADRASANDA BUYUK BALIK AVI KEYFI BASKADIR

Büyük balık avının insanlar üzerindeki psikolojik etkisi farklıdır. Ufak balık avı, avcının balık avına doymasını sağlayamaz. Oysa büyük balık avı, önce oltaya uyguladığı güçle insanı şaşkına çevirir. Sonra mücadele gücüyle avcıyı sonuna kadar yorar. Avcı büyük bir mücadeleyle  tekneye aldığında gözlerine inanamaz. Çünkü karşısında hiç beklemediği boyutta bir balık duruyordur. Bu kadar büyük balık avı yapmak onu çok mutlu eder. Sonrasında balığa hayran gözlerle bakmaya başlar. Aklından “acaba bu balık kaç senede bu hale gelmiştir” diye geçirir. İşte bu anda avcıda büyük bir değişim başlamıştır. Bu değişim balık avı stoklarımız açısından çok olumlu bir değişimdir. Artık o büyük balık avcısı olmuştur.

ANTALYA ADRASANDA BUYUK BALIK AVI KEYFI BASKADIR

Büyük Balık Avı Psikolojisinin İnsanda Yarattığı Değişim

Büyük balık avı insanı çok yorup ve sonrasında da umduğunun ötesinde mutlu ederek balık avına doyurur. Bu durumda avcıda ikinci balıkla uğraşacak güç kalmaz. Yorgunluk ve mutluluk insanı tatmin eden ve yaptığı işi sonlandıran unsurlardır. Ayrıca avcı birde büyük balıkla empati yapınca onu geri bırakmayı bile düşünecek psikolojiye gelir. Zaten büyük balık avından amaçladığımız tam olarak budur. Bu ruh haline bürünen avcı artık balık ve doğa dostu olur.

ANTALYA ADRASANDA BUYUK BALIK AVI KEYFI BASKADIR

Büyük Balık Avına Çıkıyoruz

Sahilde açılırken insanlar hep Adrasan’ın cennet olduğunu söylerler. Bir Adrasanlı gözüyle de Adrasan cennetten bir köşedir. Doğanın sunduğu nimetler açısından da öyledir.

Katılımcılar Adrasan’ı seyre dalmışken balık avı hazırlıklarımız başlar. Önce yemlik balık avı için yapılması gerekenleri uygulamalı olarak anlatırız. Sonra yemlik balık arayışımız başlar. Bazen yemlik balık hemen gelir. Bazen de uğraşmak gerekir. Son yemlik balığı canlı yem olarak kullanırız. Akya oltasını kontrollü bir şekilde suya bırakınca büyük balık avı başlar.

ANTALYA ADRASANDA BUYUK BALIK AVI KEYFI BASKADIR

Akya Oltasının Hazırlanıp Bırakılması Katılımcıları Heyecanlandırır

Artık hedef balık olan büyük balık avı başlamıştır. Bu düşünce bile katılımcıları heyecanlandırmak için yeterlidir. Çünkü daha önce hiç tecrübe etmedikleri bir avın içindedirler. Bu anın tadını çıkarmaya çalışırlar. Kısmetlerinde büyük balık avını yapmak varsa onları çok büyü bir heyecan fırtınası bekler.

ANTALYA ADRASANDA BUYUK BALIK AVI KEYFI BASKADIR

Büyük Balık Kalomayı Boşalttığı Ana Adrenalin Patlar

Büyük balık kalomayı boşaltmaya başladığı anda Adrenalin tepe yapar. Artık teknede tam anlamıyla bir heyecan fırtınası eser. Balıkla sağlıklı mücadele edebilmek için fırtınayı yatıştırmak bana düşer. Sonrasında ava odaklanıp mücadeleye başlarız. Avcının ilk fark ettiği büyük balıkla mücadele ederken ne kadar çabuk yorulduğudur. Bu aşamada devreye diğer kişiler girer. Bu şekilde teknedeki herkes avın heyecanı paylaşır. Büyük balıkla bir kişinin mücadele etmesi çok zordur. Balık karşısında yorulmak hataya davetiye çıkarır. Bu yüzden ya yorulmamanın yolu bulunmalıdır. Ya da mücadele paylaşılarak sürdürülmelidir.

Teknedeki herkes avın heyecanını yaşayıp tadını çıkarırken balık da tekneye yaklaşmaya başlar. Sonunda teknenin yanına kadar çekilen balık teknedeki en usta avcı tarafından tekneye alınır. Balık tekneye alındığında tekrar bir adrenalin patlaması yaşanır. Herkes birbiriyle duygularını paylaşır. Bu avın sakinleşme aşamasıdır. Artık herkes balık avına doymuştur. Dönüşe geçeriz.

Antalya Adrasanda Büyük Balık Avı Keyfi Başkadır

Büyük Balık Avı Turu : https://youtu.be/5ERqcM2dKOo

Antalya Adrasanda Büyük Balık Avı Keyfi Başkadır

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı ADRASAN, BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.