BALIK AVI SEVDALILARI BUYUK BALIGIN PESINDE

Balık Avı Sevdalıları Büyük Balığın Peşinde :

BALIK AVI SEVDALILARI BUYUK BALIGIN PESINDE

Balık avına sevdalanıp büyük balık hayali kurmayan var mıdır? Tabi ki yoktur. Gelişimin seyri kolaydan zora doğrudur. İşler zorlaşmaya başladığında alınan keyifte artmaya başlar. Ufak balık avını genel olarak karnımızı doyurmak için yaparken, büyük balık avını öğrenmek ve keyif almak için yaparız. Büyük balık avında önce gözümüz doyduğu için karın doyurmayı ikinci planda düşünürüz. Ama büyük balığın karın doyurma fonksiyonu ufak balık avıyla kıyaslanamayacak ölçüde fazladır. Örneğin 100 gr 20 adet ufak balıkla 4 kişilik bir aile zor karnını doyurur. Oysa 5 – 10 Kg bir büyük balıkla 10 – 20 kişi ziyafet çekebilir. Denizden 20 tane balık almak yerine 1 tane büyük balık almak balık stokları açısından daha doğru seçimdir.

BALIK AVI SEVDALILARI BUYUK BALIGIN PESINDE

Büyük Balık Avı Üst Düzey Bilgi ve Tecrübe Gerektirir 

Bu özelliğinden dolayı büyük balık avına başlamak için eğitim şarttır. Eğitimsiz bu işe başlamanın maliyeti çok yüksek olacaktır. Eğitim ne kadar iyi olursa ve uygulamayla desteklenirse o kadar verimli olur. Kalitesiz eğitim çok zaman ve maliyet kaybına sebep olabilir.

BALIK AVI SEVDALILARI BUYUK BALIGIN PESINDE

Büyük balık avına önce eğitimle başlanır. Bu eğitimde öncelikle malzeme kullanımını öğreniriz. Sonra o malzemeyi en sağlıklı şekilde kullanarak uygulama yapmaya başlarız. Sonraki aşamada uygulama çeşitlerini görürüz. Sonra büyük balık avına başlarız. Deneyim sayısı arttıkça ve avda daha fazla inisiyatif aldıkça bilgi ve tecrübe düzeyimiz yükselir. Belli bir bilgi ve tecrübe düzeyine eriştiğimizde artık kendi stilimizi uygulayabilir düzeye geliriz. Bu aşamadan sonra bakış açımızı geliştirmek için farklı ustalarla av deneyimini paylaşmak faydalı olacaktır. Onların bakış açısını anlaşılabildikçe ava bakış açımız gelişecektir. Unutmayalım bir problemin sonsuz çözüm yolu vardır. Önemli olan en etkili olana doğru yönelebilmek ve gerektiğinde değişen şartlara göre esnek olabilmektir.

BALIK AVI SEVDALILARI BUYUK BALIGIN PESINDE

Problem karşısında esnek çözüm üretebilmek ancak hazır olabilmekle mümkündür. Denizde çözümleme yapabilmek çok önemli bir meziyettir. Ama denizde olmanın bir farkı vardır. Çözümlemeyi yaptığımızda uygulamayı çok seri bir şekilde yapmak gerekir. Deniz oyalanarak uygulama yapmaya izin vermez. Oyalandığımız her an doğru uygulama yapma şansını yitirmeye başlarız. Denizde seri hareket etmek, asla şuursuzca acele etmek değildir. Zaten bu yüzden bilgi ve tecrübe çok önemlidir. Bilgisiz ve tecrübesiz olarak denizde olmak tehlikelidir. Bu şekilde denizde büyük balık avı yapmak çok daha tehlikelidir.

Tecrübe ve Bilgiyle Yapılan Büyük Balık Avı

Büyük balık avı insanın önce gözünü doyurduğu için avcı çok çabuk bilinçlenmeye başlar. Eğitimle edindiği bilgi ve tecrübe sayesinde artık çok daha kolayca büyük balık avı yapabilmektedir. Bu yüzden kendine amaçlar edinmeye başlar. Bunlardan ilki denizi temiz tutmaktır. Ancak temiz denizde balık avının sürdürülebilir olduğunu öğrenir. Sonra ihtiyacı dışında av yapmasının gereksiz olduğunu yaşayarak öğrenir. Sonra başkalarına örnek olmak için ihtiyacı olmayan balıkları geri salmaya başlar. Sonrasında da öğrendiklerini başkalarıyla paylaşıp öğretmeye başlar. Bu sayede süreç gelişim gösterir.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/zf4ZQ6niCk4

Balık Avı Sevdalıları Büyük Balığın Peşinde

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.